Reklama

Reklama

Kośminek. Mieszkańcy: trzeba postawić piłkochwyty przy boisku

Opublikowano: 29 marca 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Kośminek. Mieszkańcy: trzeba postawić piłkochwyty przy boisku - Zdjęcie główne

Kośminek. Mieszkańcy: trzeba postawić piłkochwyty przy boisku | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Piotr Choduń poinformował, że mieszkańcy apelują o montaż piłkochwytów. Miasto odpowiedziało, że jest to możliwe, ale przy finansowaniu z rezerwy Rady Dzielnicy.

Reklama

Mieszkańcy proszą o montaż piłkochwytów w pobliżu boiska osiedlowego znajdującego się w obrębie ul. Wspólna, Pawia i Piaskowa. Piotr Choduń przypomniał, że w ubiegłym roku znajdujące się tam boisko zostało wyremontowane oraz doposażone w nowe bramki. 

- Z uwagi na bliskość ulic oraz przepływającą rzekę Czerniejówkę zasadnym jest zabezpieczenie tego obiektu sportowego w ogrodzenie w formie piłkochwytów pozwalających uniknąć niebezpiecznych sytuacji, podczas aktywności sportowej. Pragnę nadmienić również, że Rada Dzielnicy Kośminek planuje zabezpieczyć środki finansowe (ok.40 tys zł) w ramach rezerwy celowej na realizację w/w inwestycji- napisał Piotr Choduń.
 
Równocześnie poprosił o podjęcie kroków w celu kompleksowego zagospodarowania obszaru położonego w obrębie tych ulic. Zaznaczył, że mieszkańcy od kilku lat wnoszą o rewitalizację tego terenu poprzez np. utworzenie skweru/placu sportowo-rekreacyjnego, utworzenie boiska osiedlowego,urządzenie miejsc parkingowych. 
 
- Niniejszy teren ma ogromny potencjał rozwojowy, a uwzględnienie dodatkowo faktu, iż działki wchodzące w jego skład należą do gminy Lublin sprawia, że podejmowanie różnorodnych działań staje się łatwiejsze formalnie - przekonuje radny. 
 
Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, który na początku poinformował, że wniosek uważa za zasadny, a szucnkowy koszt zadania to ok. 150 tys. zł. Wyjaśnił również, że Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin na wniosek Rady Dzielnicy Kośminek zaproponował, aby w Budżecie Miasta na 2021 rok przewidzieć środki finansowe na realizację najbardziej potrzebnego odcinka piłkochwytu - od strony rzeki. Jednak trudna sytuacja finansowa miasta spowodowana pandemią, nie pozwoliła na wprowadzenie tej inwestycji do tegorocznego budżetu. 
 
- Jednocześnie informuję, że w bieżącym roku realizacja odcinka piłkochwytu od strony rzeki jest możliwa w przypadku zabezpieczenia środków z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Kośminek - napisał Artur Szymczyk - Proponuję przekazać Radzie Dzielnicy Kośminek propozycję zgłoszenia budowy pozostałej części piłkochwytów wraz z zagospodarowaniem okolicznego terenu do planu budżetu miasta na rok 2022.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.