Reklama

Reklama

Kośminek. Mieszkańcy mają dość zalewania ich ulicy

Opublikowano: 28 marca 2021 07:30
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: DSM

O interwencję poprosił Piotr Popiel (PiS) | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy ul. Wspólnej są zniecierpliwieni ciągłym zalewaniem ulicy w trakcie deszczu. Radny Piotr Popiel w ich imieniu poprosił władze miasta o interwencję.

Reklama

Mieszkańcy ul. Wspólnej (dzielnica Kośminek) są zniecierpliwieni systematycznym zalewaniem ich ulicy. Podnoszą, że po wykonaniu przebudowy ul. Pawiej i gwałtownych opadach deszczu ilość spływającej wody z pobliskich ulic nie może zostać sprawnie odprowadzona do pobliskiej rzeki Czemiejówki

Radny miejski Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość) w ich imieniu skierował interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina. Poprosił w niej o wykonanie wyceny przebudowy skrzyżowania ulic: Wspólnej i Suchej, jak również zlecenie opracowania stosownej dokumentacji projektowej.

- Wiadomym mi jest, iż w dotychczasowych wystąpieniach Rady i Zarządu Dzielnicy Kośminek pojawiały się głosy o możliwości budowy tzw. kanału ulgi, który umożliwiłby odprowadzenie nadmiaru wód opadowych. Postulaty takie padły również w trakcie przeprowadzonej w grudniu wizji lokalnej z moim udziałem. Rozwiązanie to zostało odrzucone przez kompetentnych pracowników Urzędu Miasta Lublin i Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie - napisał Piotr Popiel.

Radny dodał, że w pisemnej odpowiedzi udzielonej dla Zarządu Dzielnicy Kośminek wskazano rozwiązanie polegające na przebudowie skrzyżowania. Dlatego poprosił o zlecenie opracowania dokumentacji projektowej i udzielenie informacji o wycenie jego wartości. Jednocześnie poprosił o udzielenie informacji czy w świetle obowiązującego prawa możliwa jest przebudowa skrzyżowania bez konieczności budowy zbiornika podczyszczającego wody opadowe na wylocie kanału do Czemiejówki.

- Kończąc przedmiotową interpelację proszę również o udzielenie informacji o możliwościach ubiegania się o stosowne odszkodowanie przez mieszkańców ulicy Wspólnej za ewentualne zalanie nieruchomości w bieżącym roku - podsumowuje radny. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.