Reklama

Reklama

Konferencja podsumowująca prace nad Strategią Lublin 2030

Opublikowano: 23 marca 2021 11:30
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Konferencja podsumowująca prace nad Strategią Lublin 2030 - Zdjęcie główne

Konferencja podsumowująca prace nad Strategią Lublin 2030 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konferencją "Strategia Lublin 2030. Mieszkańcy i eksperci o kierunkach rozwoju miasta” zakończony zostanie kolejny etap prac nad nową strategią rozwoju Miasta Lublin w perspektywie do 2030 roku. W ramach wydarzenie będzie podsumowania praca Tematycznych Grup Roboczych w 12 obszarach dotyczących np. gospodarki czy sportu.

Reklama

Główną rolą Tematycznych Grup Roboczych było przełożenie różnorodnych wizji przyszłości Lublina, sformułowanych przez mieszkańców w ramach działań partycypacyjnych, na rekomendacje dotyczące kierunków rozwoju miasta do 2030 r. Prace Tematycznych Grup Roboczych trwały od grudnia 2020 roku. Skupiały się wokół 12 obszarów strategicznych: akademickość, dobre sąsiedztwo, edukacja, inteligentna i zrównoważona gospodarka, kultura i przemysły kreatywne, metropolia, miasto społecznie wrażliwe, miasto zielone, partycypacja i współrządzenie, sport, turystyka, urbanistyka i mobilność miejska. TGR pracowały, bazując na wynikach przeprowadzonych badań i wcześniejszych działań partycypacyjnych. W ich skład weszli przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, uczelni, samorządu oraz mieszkańcy. Łącznie 120 osób pracowało nad rekomendacjami dotyczącymi przyszłości miasta. Rekomendacje zostały zebrane w Raporcie końcowym, który opublikowany zostanie 30 marca, w trakcie konferencji podsumowującej prace TGR, która odbędzie się w formule online. Określone w nim kierunki rozwoju Lublina stanowić będą założenia do projektu Strategii Lublin 2030. Ustalenia zawarte w Raporcie, podlegać będą konsultacjom społecznym, które rozpoczną się w kwietniu.

- Podsumowujemy jeden z ważniejszych etapów opracowywania Strategii Lublin 2030. W dotychczasowy proces, prowadzony w ramach Tematycznych Grup Roboczych oraz podczas wielu działań partycypacyjnych, zaangażowaliśmy tysiące osób, w tym mieszkańców, reprezentantów środowiska biznesowego, akademickiego, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników samorządowych i ekspertów w zakresie planowania strategicznego. Wspólnie dokonaliśmy analizy silnych i słabych stron w 12 strategicznych obszarach rozwoju naszego miasta. Stanowiła ona podstawę do wyznaczenia celów, jakie miasto powinno osiągnąć do 2030 r., by Lublin stał się innowacyjną, europejską metropolią, miastem dobrym do życia, studiowania i pracy, z bogatą ofertą kulturalno-turystyczną i powszechnym wykorzystaniem inteligentnych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa, gospodarki, transportu oraz ekologii - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Podczas konferencji "Strategia Lublin 2030. Mieszkańcy i eksperci o kierunkach rozwoju miasta” zaprezentowane zostaną efekty prac Tematycznych Grup Roboczych. Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców, przedstawicieli samorządów, ekspertów reprezentujących świat nauki i biznesu oraz reprezentantów organizacji pozarządowych i instytucji okołogospodarczych, zainteresowanych różnorodnymi aspektami planowania strategicznego w miastach oraz szczegółowymi wynikami prac Tematycznych Grup Roboczych.

Agenda wydarzenia dostępna jest na stronie: www.2030.lublin.eu\konferencjaLink do wydarzenia, który umożliwi śledzenie wydarzenia wszystkim zainteresowanym, zostanie opublikowany na profilu Facebook: Lublin 2030.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.