Reklama

Reklama

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Lublina

Opublikowano: 8 października 2020 14:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Lublina - Zdjęcie główne

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Lublina | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu trwającej przebudowy Al. Racławickich od soboty (10 października) będzie obowiązywać zmiana ruchu drogowego i objazdy. Dodatkowo, jutro (9 października) na ponad godzinę zostanie zamkniętych kilka ulic blisko centrum.

Reklama

Jutro (9 października) w godz. 11.50-13.15, zamknięta zostanie dla ruchu ul. Żołnierzy Niepodległej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ogrodowej. Ulica zostanie zamknieta z powodu uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego pomoc okazaną Węgrom przez mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego w 1956 roku.

 

W weekend (10-11 października) zamknięte będzie skrzyżowanie ulic: Krakowskie Przedmieście - Chopina - Ewangelicka oraz fragment ul. Krakowskie Przedmieście od strony ul. Lipowej. Dla kierowców jadących od ronda Honorowych Krwiodawców wyznaczono objazd ul. Długosza oraz ul. Łopacińskiego.

 

Od soboty - 10 października, jeśli pogoda na to pozwoią, planowane jest otwarcie dla ruchu ul. Popiełuszki od ul. Poniatowskiego do al. Długosza. Prace drogowe przeniosą się na ul. Popiełuszki od ul. Poniatowskiego w stronę ul. Junoszy. Odcinek będzie zupełnie wyłączony z ruchu. Zaplanowano objazd przez ul. Puławską do al. Solidarności.

12 października (poniedziałek) zaczną się prace na ul. Lipowej na odcinku od ul. Narutowicza do wjazdu na cmentarz. Prace będą prowadzone na połowie jezdni ul. Lipowej - od wjazdu w ul. Chopina do zatoki autobusowej. Wlot ul. Sztajna do ul. Lipowej zostanie zamknięty, a ul. Sztajna będzie bez przejazdu. Dojazd będzie tylko do posesji. Na ul. Lipowej ruch dwukierunkowy po jednym pasie w każdą stronę będzie się odbywał na drugiej połowie od strony ul. Rowerowej.

 
- Od poniedziałku - 5 października uruchomiono dodatkowy pas skrętu w lewo z Al. Racławickich w ul. Sowińskiego. Takie rozwiązanie zwiększyło przepustowość tego skrzyżowania - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Z kolei na wlocie ul. Krakowskie Przedmieście w Al. Racławickie, odnaleziono fragmenty dawnej bramy wjazdowej do miasta. Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków prace drogowe w tym miejscu są wstrzymane do odwołania, żeby udostępnić teren na potrzeby przeprowadzenia prac archeologicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.