Jutro lubelska manifestacja "Rewolucja pod gwiazdami" w obronie praw kobiet

Od około tygodnia trwają już manifestacje w obronie praw kobiet w całej Polsce. Jutro w Lublinie odbędzie się kolejna | foto JN

wiadomosci Jutro o 17.00 na Placu Litewskim zacznie się kolejna manifestacja popierająca prawa kobiet i sprzeciwiająca się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Tym razem akcja odbywa się pod nazwą "Rewolucja pod gwiazdami".

Joanna Niećko

Opublikowano: 29 października 2020 16:55 | Aktualizacja: 29 października 2020 15:50

W piątek (30 października) planowana jest kolejna manifestacja popierająca Strajk Kobiet, czyli inicjatywę przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja w wyniku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z polską Konstytucją. Od tamtej pory w całym kraju trwają protesty przeciwników takiego orzeczenia, które z dnia na dzień gromadzą coraz więcej uczestników. Tylko wczoraj (28 października) w Lublinie na marszu "Uczniowie dla praw Kobiet" zebrało się kilka tysięcy osób

 

CZYTAJ TAKŻE: Marsz "Uczniowie dla praw Kobiet". To jak dotąd największa lubelska manifestacja w sprawie orzeczenia TK [GALERIA]

 

Z kolei jutro odbędzie się manifestacja "Rewolucja pod gwiazdami" organizowana przez Lubelski Komitet Młodzieżowy

 

- Jako mieszkańcy i mieszkanki Lublina nie ustępujemy. Skończył się czas milczenia, teraz wychodzimy na ulicę! - informują organizatorzy. 

 

Jednocześnie przypominają o zabraniu ze sobą numerów telefonów do bliskich (w razie zgubienia telefonu w trakcie manifestacji), wygodnego, nie rzucającego się w oczy ubioru oraz zachowywaniu dystansu i zasłanianiu ust oraz nosa. Zachęcają też do przyniesienia flag, haseł i transparentów.

 

Na chwilę obecną wydarzeniem na Facebooku jest zainteresowanych ponad 1,4 tys osób (stan na 29 października ok. godziny 15.30).

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Dziwki

    Znowu syff na ulucy

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Dziwki

    Znowu syff na ulucy