Reklama

Reklama

Głusk. Mieszkańcy chcą miejsc przeznaczonych pod kulturę i sport

Opublikowano: 2 maja 2021 13:11
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Głusk. Mieszkańcy chcą miejsc przeznaczonych pod kulturę i sport | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy dzielnicy Głusk proszą o wygospodarowanie miejsca, gdzie można by się spotykać i uczestncizyć w działaniach kulturalnych. Pojawił się też pomysł, żeby na terenie dzielnicy Głusk powstało miejsce do jazdy na deskorolkach, rolkach czy rowerach. Miasto odniosło się już do próśb.

Reklama

Rada Dzielnicy Głusk apeluje o poparcie jej starań w sprawie odzyskania budynku przy ul. Głuskiej 138, który obecnie użyczony jest stowarzyszeniu na prowadzenie działalności statutowej. W ich imieniu wiceprzewoniczący Rady Miasta Lublin, Stanisław Kieroński (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do władz miasta, zwrócił się o pomoc.

- Z informacji, które uzyskałem od dłuższego czasu mieszkańcy proszą Radę Dzielnicy o miejsce do ich dyspozycji, w którym dzieci, młodzież i dorośli mogliby się spotkać, uczestniczyć w prowadzonej tam działalności w różnych dziedzinach edukacji kulturalnej. Wzorem innych dzielnic, w których funkcjonują domy kultury, również w Głusku mogłyby odbywać się występy teatralne, koncerty, seanse filmowe, wystawy, pokazy a młodzież mogłaby spotykać się w tematycznych kolach zainteresowań - napisał Stanisław Kieroński.

CZYTAJ TAKŻE: Miasto wybuduje nową ulicę w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta

Dodał też, że Rada Dzielnicy podjęła uchwalę w sprawie uzyskania dojazdu do działki położonej przy ul. Głuskiej, co umożliwiłoby na sąsiadującej działce, będącej własnością miasta, zorganizować ogólnodostępny teren rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży. Miałby on służyć do jazdy na deskorolkach, rolkach czy rowerach. - Moim zdaniem obydwie inicjatywy społeczne zasługują na poparcie i realizację, dlatego bardzo proszę Pana Prezydenta o zajęcie stanowiska i powiadomienie mnie o nim - podsumował wiceprzewodniczący.

Odpowidając, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, poinformował, że działka przy ul. Głuskiej 138  jest zabudowana budynkiem użytkowym, dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym. Wyjaśnił, że obecnie nieruchomość znajduje się w użytkowaniu Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia”. Na oddanie nieruchomości w użytkowanie Stowarzyszeniu wyraziła zgodę Rada Miasta Lublin w uchwale w 2006 roku. Umowa o ustanowienia prawa użytkowania została zawarta 20 lat. Zgodnie z obowiązującą umową użytkowanie kończy się dnia 29 maja 2026 roku a Gmina Lublin może jednostronnie rozwiązać ją przed końcem obowiązywania w przypadku korzystania z nieruchomości niezgodnie z jej przeznaczeniem. W związku z tym nie ma podstawy prawnej do zakończenia umowy użytkowania.

Szymczyk dodał, że chcąc wsprzeć uchwałę Rady Dzielnicy Głusk można podjąć działania w kierunku nie przedłużania umowy ze Stowarzyszeniem po jej wygaśnięciu.

- W tym celu należy we właściwym czasie, tj. przed końcem zawarcia obowiązującej umowy, złożyć stosowny wniosek o korzystanie z nieruchomości – w tym przypadku, zgodnie z ww. uchwałą przez Zarząd Dzielnicy Głusk - napisał zastępca prezydenta.

Odniósł się też do uchwały w sprawie uzyskania dojazdu do działki. Zaznaczył, że do chwili obecnej do Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin, pełniącego nadzór właścicielski w imieniu Gminy Lublin, nie wpłynął żaden wniosek dotyczący planowanego wykorzystania lub zagospodarowania nieruchomości gminnych.

CZYTAJ TAKŻE: Projekt "Aktywny Lublin". Kilka tysięcy mieszkańców uczestniczyło w zajęciach sportowych

- Podejmowanie przez Radę Dzielnicy Głusk uchwały dotyczącej bliżej nieokreślonych działań inwestycyjnych na gruntach gminnych bez uzyskania wymaganej zgody właściciela jest niezasadne - podsumował Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.