Reklama

Reklama

Gdzie podział się kontener na elektroodpady z dzielnicy Dziesiąta? Lubelski Ratusz wyjaśnia

Opublikowano: 9 kwietnia 2021 15:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Gdzie podział się kontener na elektroodpady z dzielnicy Dziesiąta? Lubelski Ratusz wyjaśnia - Zdjęcie główne

Gdzie podział się kontener na elektroodpady z dzielnicy Dziesiąta? Lubelski Ratusz wyjaśnia | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Część mieszkańców dzielnicy Dziesiąta zastanawia się gdzie podział się mały pojemnik na elektroodpady, który znajdował się przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Kunickiego. Urząd Miasta wyjaśnia, że został zabrany w związku z wnioskami m.in. Straży Miejskiej.

Reklama

Na terenie Lublina znajdują się wyznaczone miejsca, gdzie można zostawić elektroodpady, które są niebezpieczne ze względu na substancje i materiały stanowiące poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego, zwierząt oraz człowieka. Do elektroodpadów są zaliczane wszystkie zepsute, zużyte, niepotrzebne, przestarzałe, zniszczone urządzenia, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii. W mieście jest kilka pojemników na małe elektroodpady i są w takiach lokalizacjach jak: ul. Zana 19, ul. Zana 38, ul. Daszyńskiego 3, Aleja Spółdzielczości Pracy 86, ul. Józefa Śliwińskiego 1, ul. Tumidajskiego 24, ul. Herberta 6, ul. Braci Wieniawskich 2 i ul. Witolda Chodźki 14. 

Część mieszkańców dzielnicy Dziesiąta zastanawiają się co się stało z kontenerem na małe elektroodpady, który stał w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza i Kunickiego. Stwierdzają, że wygląda na to, że zostaje im korzystać z kontenera przy ul. Herberta 6 (dawniej ul. Kruczkowskiego) - niedaleko postoju taksówek.

- Od chwili ustawienia kontenera przy ul. Kunickiego stał się on miejscem składowania dużych elektroodpadów. Dodatkowo, usytuowanie kontenera w pobliżu głównej arterii komunikacyjnej sprzyjało pozostawianiu przy nim innych odpadów różnego rodzaju. W związku z wnioskami mieszkańców, jak i Straży Miejskiej o uprzątnięcie zalegających tam dużych elektroodpadów oraz o zabranie kontenera, został on 1 kwietnia br. przestawiony w inną lokalizację przez firmę obsługującą kontenery na elektroodpady - wyjaśnia Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Boguta dodaje też, że na dzień dzisiejszy, na terenie Dziesiątej kontener na małe elektroodpady znajduje się przy ul. Herberta, ponadto mieszkańcy mogą korzystać z kontenerów znajdujących się w innych częściach miasta. Podkreśla również, że z chwilą uzgodnienia nowej, dogodnej lokalizacji na terenie dzielnicy, kontener zostanie ponownie tam usytuowany.

- Zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin mieszkańcy powinni oddawać duże elektroodpady do stałego punktu zbiórki przy ul. Metalurgicznej 15 c lub do sześciu wyznaczonych mobilnych punktów na terenie miasta działających w każdą ostatnią sobotę miesiąca - przypomina przedstawicielka Ratusza.

Informacje na temat lokalizacji kontenerów na małe elektroodpady oraz na temat comiesięcznych akcji elektrozbiórki umieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.