Dostawa materiałów i sprzętu do walki ze skutkami pandemii w Lublinie

wiadomosci Dziś (29 października) do lubelskiego PCK dostarczono materiały i sprzęt do łagodzenia skutków wystąpienia pandemii COVID-19. Wszystko to trafi m.in do ośrodków pomocy społecznej i schronisk dla bezdomnych.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 29 października 2020 16:00 | Aktualizacja: 29 października 2020 14:20

Projekt „Razem przeciwko COVID-19" realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie (ROPS), został wybrany do dofinansowania przez władze województwa. Celem projektu jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa w 213 ośrodkach pomocy społecznej, 20 powiatowych centrach pomocy rodzinie, 11 instytucjach opieki paliatywno-hospicyjnej oraz 10 schroniskach dla osób bezdomnych. Projekt obejmie łącznie ponad 3,6 tys. pracowników  pacjentów, pensjonariuszy i bezdomnych korzystających z usług jednostek pomocy społecznejFundusze unijne pozwolą na zakup środków ochrony osobistej oraz doposażenie stanowisk pracy przez zakup sprzętu zabezpieczający potrzeby pracowników i osób korzystających z ich wsparcia.

 

- Jako Zarząd Województwa pamiętamy o najsłabszych, dlatego cieszę się, że kolejna partia środków trafi do osób, które tego wsparcia bardzo potrzebują - mówi  Jarosław Stawiarski, mówi marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Dlatego do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) przy ul. Bursaki w Lublinie, trafiła dostawa środków ochrony osobistej w postaci: 34 459 opakowań po 100 szt. (tj. łącznie 55 palet) rękawiczek jednorazowych o łącznej wartości ponad 1,8 mln zł oraz 452 sztuk termometrów, 51 sztuk ciśnieniomierzy i 923 sztuki ozonatorów o łącznej wartości prawie 108 tys. zł.

 

- Do tej pory nasze działania kierowaliśmy do domów pomocy społecznej, zatem ośrodki pomocy, powiatowe centra pomocy rodzinie, hospicja i schroniska były tymi podmiotami, które wcześniej wsparcia nie otrzymały. Z naszej diagnozy wynikało, że te jednostki czekają na pomoc w codziennym funkcjonowaniu w „covidowej” rzeczywistości - dodaje Małgorzata Romanko, dyrektor ROPS. 

 

Całkowita wartość projektu to ponad 7,25 mln zł z czego blisko 6,2 mln zł stanowi unijne dofinansowanie, a nieco ponad 72,5 tys. zł pochodzi z budżetu województwa.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.