Reklama

Reklama

Dobudują brakujący frgament chodnika na lubelskim Felinie

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłosiło przetarg na budowę brakującej części chodnika przy ulicy Józefa Franczaka "Lalka” po stronie osiedla Nowy Felin. Nowy chodnik, który ma umożliwić mieszkańcom osiedla bezpieczny i szybki dostęp do komunikacji miejskiej, będzie gotowy w tym roku.

Reklama

- Ogłosiliśmy postępowanie na budowę kolejnej infrastruktury w dzielnicy Kośminek. Nowy chodnik znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też usprawni w tym miejscu ruch samochodowy. Zadanie zostanie zrealizowane z projektu z Budżetu Obywatelskiego - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Prace obejmą budowie chodnika po stronie południowej ul. Józefa Franczaka "Lalka” na odcinku od skrzyżowania z ul. Doświadczalną do wysokości wjazdu do Inkubatora Przedsiębiorczości. W ramach inwestycji powstanie ok. 485 metrów chodnika o szerokości 2 m wraz ze zjazdami. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej. Chodnik będzie zrealizowany w formule "zaprojektuj i wybuduj”, stąd wykonawca inwestycji będzie zobowiązany również do opracowania dokumentacji projektowej, projektów stałej i czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień, nadzorów autorskich oraz dokumentacji powykonawczej.
 
 
Otwarcie ofert zaplanowano na 25 maja. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację inwestycji.

Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu "D-1. Bezpieczna Ulica – budowa chodnika do przystanku MPK” VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 1127 głosów, a jego koszt to 180 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.