Reklama

Reklama

Co z budową oświetlenia przy ul. Rąblowskiej w Lublinie? Chodzi o ciąg pieszo-rowerowy

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 06:41
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Co z budową oświetlenia przy ul. Rąblowskiej w Lublinie? Chodzi o ciąg pieszo-rowerowy - Zdjęcie główne

Co z budową oświetlenia przy ul. Rąblowskiej w Lublinie? Chodzi o ciąg pieszo-rowerowy | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O budowę oświetlenia przy chodniku i ścieżce rowerowej na przedłużeniu ul. Rąblowskiej, zapytał radny miejski Piotr Popiel. Jego zdaniem szybka realizacja inwestycji przyczyni się do bezpiecznego i komfortowego przmieszczania się mieszkańców.

Reklama

Radny Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość) skierował interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina. Chodzi o budowę oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego na przedłużeniu ul. Rąblowskiej. 

- Podczas obrad 26 sesji Rady Miasta Lublin w dniu 25 lutego br. umożliwiono zmianę uchwały budżetowej Miasta Lublin na 2021 rok, w której dokonano "wprowadzenia środków na zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego V - Chodnikiem przez Bystrzycę w kwocie 200.000,00 zł z przeznaczeniem na oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od ścieżki wzdłuż Bystrzycy do ul. Rąblowskiej oraz monitoring stacji naprawy rowerów, łączne koszty finansowe zadania: 447-310 zł, zrealizowane nakłady finansowe: 247.310 zł, lata realizacji: 2019- 2021" - napisał Piotr Popiel.

Zaznaczył, że jest to pozytywna informacja, która w konsekwencji umożliwia mu zadanie następujących pytań: czy został już ogłoszony przetarg umożliwiający przeprowadzenie przedmiotowej inwestycj, a jeśli nie, to kiedy to nastąpi? Czy w ramach zapisu wykonania monitoringu zostanie wybudowana również wiata i stacja naprawy rowerów? Jakie działania zostały podjęte przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie w celu budowy przedmiotowej wiaty bądź też przyjęcia ujednoliconych rozwiązań?

- Mając na uwadze zbliżający się okres prac na terenach ogrodów działkowych zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwie jak najszybszą realizację przedmiotowego zadania, które niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu przemieszczania się mieszkańców w tej części miasta - podsumowuje radny.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.