Reklama

Awaryjne lądowanie na lotnisku w miejscowości Mokre

wiadomosci Na lotnisku w pod zamojskiej miejscowości Mokre policjanci, strażacy oraz personel medyczny współdziałając doskonalili swoje umiejętności w przypadku wystąpienia zagrożenia wynikającego z awaryjnego lądowania samolotu.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Opublikowano: 14 czerwca 2019 12:11 | Aktualizacja: 14 czerwca 2019 12:11

Wczoraj na terenie lotniska w m. Mokre odbyły się ćwiczenia praktyczne służb ratunkowych. Scenariusz zorganizowanych przez Aeroklub Polski ćwiczeń przewidział awaryjne lądowanie samolotu spowodowane uszkodzeniem podwozia maszyny. Współdziałając ze sobą, strażacy z PSP w Zamościu i druhowie OSP prowadzili akcję gaśniczą płonącego samolotu, wspólnie z załogami karetek pogotowia udzielali pomocy rannym. Natomiast policjanci zabezpieczyli teren, na którym doszło do zdarzenia. Zajęli się również blokadą dróg, aby służby ratunkowe mogły jak najszybciej dotrzeć do osób poszkodowanych i wyjechać z rannymi do placówek medycznych. Po zakończonych działaniach ratunkowych na miejscu wypadku lotniczego policjanci wykonali również czynności procesowych.

Na zakończenie ćwiczeń przedstawiciele poszczególnych służb biorących udział w działaniach szczegółowo omówili wykonywane czynności, nastąpiło również podsumowanie całości przedsięwzięcia.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.