Reklama

Reklama

Akcja "Tak Segreguję!". Lubelski Ratusz informuje o zasadach segregacji odpadów

Opublikowano: 18 sierpnia 2020 15:56
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Akcja "Tak Segreguję!". Lubelski Ratusz informuje o zasadach segregacji odpadów - Zdjęcie główne

Kilka wzorów plakatów poświęcono też odpadom, których segregacja sprawia największą trudność, np. paragony,. | foto Urząd Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz przygotował tabliczki i plakaty informujące o zasadach segregowania odpadów. Poza tym, urząd przypomina o koniecznośći złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Reklama

"Tak Segreguję!"

 

Miasto przygotowało informacje o zasadach segregowania śmieci. Będą to tabliczki na wiaty śmietnikowe i plakaty. W najbliższym czasie trafią one do administratorów i zarządców nieruchomości. To element akcji "Tak Segreguję!", która ma przybliżyć mieszkańcom temat recyklingu odpadów i ułatwić sortowanie śmieci.

 

- W związku z obowiązkiem segregowania odpadów komunalnych przez wszystkich mieszkańców Lublina opracowano graficzne materiały informacyjne, które w skróconej formie przedstawiają zasady selektywnej zbiórki odpadów. Zarówno na tabliczce jak i plakatach opisano, jakie rodzaje odpadów należy wyrzucać do konkretnych pojemników - wyjaśnia Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Niektórzy mieszkańcy lubelskiego Kośminka nie mają kanalizacji, a wodę... biorą ze studni

 

Kilka wzorów plakatów poświęcono też odpadom, których segregacja sprawia największą trudność, np. paragony, porcelana i kości. Materiały informacyjne będą dystrybuowane do spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Zapotrzebowanie na tabliczki i plakaty można zgłaszać na adres e-mail: [email protected] 

 

Zasady prawidłowej segregacji odpadów dostępne są na www.odpady.lublin.eu, gdzie w zakładce Multimedia znajdują się ulotki, plakaty informacyjne i film edukacyjny. Z myślą o zagranicznych gościach i studentach opracowane zostały również wersje obcojęzyczne plakatów: angielska, ukraińska, francuska i niemiecka. Dodatkowo z cyklem tematycznych postów na temat segregacji śmieci można się zapoznać na profilu Facebook "Miasto to też Twój Dom". 

 

Miasto przypomina o złożeniu deklaracji

 

Poza tym od 1 sierpnia obowiązują nowe druki deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

 

- Przypominany zatem o konieczności złożenia deklaracji na wzorze obowiązującym od początku miesiąca przez tych mieszkańców, którzy nie prowadzili dotychczas selektywnej zbiórki odpadów. Termin złożenia nowych deklaracji upływa 10 września - informuje Justyna Góźdź. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Ratusz szykuje gadżety promocyjne

 

Właściciele nieruchomości muszą złożyć wypełnioną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której podają m.in. adres nieruchomości, której są właścicielem lub zarządcą. Oprócz tego, deklarują liczbę osób w danym gospodarstwie domowym i na tej podstawie wyliczają sobie sami kwotę opłaty jaką będą ponosić za gospodarowanie odpadami.

 

Tak wypełnioną deklarację należy złożyć osobiście w Biurach Obsługi Mieszkańców lub w Wydziale Ochrony Środowiska. Dokument można również wysłać pocztą na adres główny urzędu (Plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.