Reklama

Reklama

40 tys. zł na drobne prace związane z oświetleniem w Lublinie? To propozycja radnego Brzozowskiego

Opublikowano: 19 marca 2021 13:15
Autor: | Zdjęcie: Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

40 tys. zł na drobne prace związane z oświetleniem w Lublinie? To propozycja radnego Brzozowskiego - Zdjęcie główne

40 tys. zł na drobne prace związane z oświetleniem w Lublinie zaproponował Stanisław Brzozowski | foto Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanisław Brzozowski - radny miejski zaproponował przeznaczenie 40 tys. zł na drobne prace związane z oświetleniem w mieście. chodzi o m.in. wymianę opraw oświetleniowych, zmiany konfiguracji oświetlenia i doświetlenie skrzyżowania. Wymienił takie lokalizacje jak np. al. Smorawińskiego i ul. Zachodnia oraz Walecznych.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) w skierowanej do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, interpelacji poprosił o zwiększenie w trakcie najbliższej sesji (25 marca) Rady Miasta Lublin środków finansowych przeznaczonych na bieżące utrzymanie i konserwację sieci oświetlenia drogowego miasta Lublin o kwotę ok. 40 tys. zł. Pieniądze miałyby być przeznaczone na drobne prace nie wymagające procesu inwestycyjnego, które zostały wcześniej zaakceptowane na podstawie interpelacji radnego, ale na które zgodnie ze stanowiskiem ZDiM brak jest obecnie wystarczających środków finansowych w dziale obejmującym bieżące utrzymanie oświetlenia.

Brzozowski wymienił kilka takich prac i do każdej dołączył jej koszt. Pierwsza to wymiana sodowych opraw oświetleniowych typu parkowego (starych i nieefektywnych) na nowe oprawy oświetleniowe LED typu parkowego na latarniach przy ciągach pieszych łączących chodniki przy al. Smorawińskiego z kładką dla pieszych nad al. Smorawińskiego usytuowaną przed tzw. wiaduktem Poniatowskiego (11 larami) - 24 tys. zł. Druga kwetsia to zmiana konfiguracji oświetlenia w rejonie ul. Nadbystrzyckiej poprzez demontaż wysięgnika z oprawą oświetleniową ze słupa energetycznego nr 20 i ich ponowny montaż na słupie energetycznym nr 17 (z nakierowaniem oprawy na drogę serwisową) - 2,2 tys.zł. Trzecia prośba radnego dotyczy zmiany konfiguracji oświetlenia na ul. Walecznych w rejonie przejścia dla pieszych głównego wejścia na cmentarz poprzez demontaż istniejącej oprawy sodowej ze słupa energetycznego nr 15 i montaż w jej miejsce używanej oprawy sodowej o mocy 250W - 1350 zł. Zaproponował również dokończenie modernizacji oświetlenia alejki w wąwozie przy al. Kompozytorów Polskich poprzez wymianę opraw sodowych (starych i nieefektywnych) w latarniach nr 36 i nr 40 na nowe oprawy typu LED (4 szt. opraw) -10,4 tys. zł. Ostatnim zadaniem do wykonania na liście Brzozowskiego jest doświetlenie rejonu skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Sowińskiego poprzez montaż dodatkowego wysięgnika z oprawą sodową o mocy 150W nakierowaną na ul. Sowińskiego na słupie energetycznym nr 5 przy ul. Zachodniej (założono montaż nowego wysięgnika z nową oprawą) - 1,7 tys. zł.

Poza tym, radny zaproponował, żeby pieniądze na te cele wyasygnować z oszczędności powstałych na przetargach na realizację rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły czy budowy zaplecza szatniowego boiska do rugby przy ul. Magnoliowej.

- Nadmieniam, że choć przedmiotowe 40 tys. zł jest niewielką kwotą w skali zarówno całego budżetu miasta, jak i w sumie pieniędzy przeznaczanych na oświetlenie to pozwoli na skuteczne rozwiązanie poważnych bolączek lokalnych społeczności, które pozostają nierozwiązane już od wielu lat - napisał Stanisław Brzozowski.

Podkreślił również, że wnioskowane przez niego prace nie będą realizowane w trybie inwestycji, ale w ramach posiadanej wieloletniej umowy utrzymaniowej ze spółką PGE Dystrybucja S. A. Poprosił o ich niezwłoczne zlecenie do realizacji przez ZDiM zaraz po przyjęciu wnioskowanych zmian budżetu przez Radę Miasta. - Pozwoli to na ich wykonanie jeszcze przed okresem wakacyjnym, co niewątpliwie przełoży się na poprawę bezpieczeństwa we wskazanych przeze mnie lokalizacjach - podsumowuje Stanisław Brzozowski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.