Zwycięstwo lubelskich "Pszczółek"! W drugim meczu play-off AZS UMCS pokonał bydgoszczanki - Zdjęcie główne

Sport Po wyrównanym meczu Pszczółka Polski Cukier odniosła zwycięstwo nad KS Basket 25 w drugim meczu play-off. W pierwszej rywalizacji w Lublinie górą były przyjezdne. Teraz mecze w Bydgoszczy.

W pierwszym spotkaniu play-off lublinianki uległy ekipie z Bydgoszczy - w sobotę w hali przy Al. Zygmuntowskich 4 było 76:73 na korzyść przyjezdnych. W niedzielę podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka chciały więc za wszelką cenę wygrać.

Choć mecz zaczął się od celnego rzutu za trzy punkty Elżbiety Międzik, to pierwsza kwarta przebiegła pod dyktando gospodyń. Dzięki trafieniom Morgan Bertsch, Zuzanny Sklepowicz i Jennifer O'neill AZS UMCS prowadził po dziesięciu minutach 20:12. W drugiej odsłonie role się odwróciły. Po niespełna pięciu minutach gry bydgoszczanki doprowadziły do remisu 22:22. Potem poszły za ciosem i wyszły nawet na sześciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie w połowie meczu prowadziły 34:32.

Trzecia część to znowu lepsza postawa koszykarek z Lublina. Siedem punktów zdobyła O'neill, pięć dołożyła Niedźwiedzka i to m.in. dzięki tym trafieniom zespół Pszczółki Polski Cukier wyszedł na prowadzenie 51:45. W ostatniej kwarcie lubliniankom udało się je utrzymać, choć nie było łatwo. W półtorej minuty KS Basket 25 wyszedł na prowadzenie, później gra toczyła się punkt za punkt. Tak było do końca, ale bardziej skuteczne tego dnia były koszykarki AZS-u UMCS. Ostatnie słowo należało do Sklepowicz, która zdobyła dwa punkty po wejściu pod kosz rywalek. Pszczółka Polski Cukier wygrała 62:59.

Stan rywalizacji po dwóch meczach w Lublinie to 1:1. Kolejne mecze w najbliższe sobotę i niedzielę, 20 i 21 marca, w Bydgoszczy. Pierwszy zaczyna się o godz. 14, drugi o godz. 19.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KS Basket 25 Bydgoszcz 62:59 (20:12, 12:22, 19:11, 11:14)
Pszczółka Polski Cukier: Milazzo 2, Pavel, Fassina 6, Kośla, Bertsch 14, O’Neill 16, Sklepowicz 8, Poboży 11, Niedźwiedzka 5.
KS Basket 25: Międzik 3, Burdick 16, McBride 5, Michałek 9, Evans 11, Stankiewicz 11, Boonstra 2, Faleńczyk 2, Zasada.
Sędziowie: Adam Wierzman, Bartosz Puzoń, Mateusz Skorek.