Wreszcie jest! Motor Lublin wygrał w lidze

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Wreszcie jest! Motor Lublin wygrał w lidze - Zdjęcie główne

Marcin Michota zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Marcin Michota to strzelec jedynego gola w sobotnim starciu Motoru ze Stalą Rzeszów. Gospodarze wygrali pierwszy raz od 5 września, przełamując fatalną serię. Dzięki temu zwycięstwu lublinianie opuścili strefę spadkową.

Pierwsi w sobotnim spotkaniu rozgrywanym na Arenie Lublin w ramach 12. kolejki 2. Ligi, groźne okazje do zdobycia bramki stworzyli sobie żółto-biało-niebiescy. Ze strzałami Tomasza Swędrowskiego i Sławomira Dudy poradził sobie jednak bramkarz rywali. Potem swoje umiejętności musiał pokazać bramkarz Motoru Sebastian Madejski, interweniując przy uderzeniach rzeszowian. Do przerwy bramek nie było.

Po zmianie stron jako pierwsi blisko strzelenia gola byli piłkarze Stali, ale na posterunku i tym razem był Madejski, który sparował strzał jednego z gości na słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na ekipie z Podkarpacia w 72. minucie gry, gdy efektownym uderzeniem z odległości kilkunastu metrów popisał się Marcin Michota.

To trafienie ustaliło wynik spotkania. Motor wygrał ze Stalą Rzeszów 1:0, co jednocześnie jest pierwszym ligowym zwycięstwem lublinian na swoim terenie od marca br. Po tej wygranej żółto-biało-niebiescy mają na koncie 11 punktów po dziesięciu meczach i zajmują aktualnie 12. miejsce w tabeli 2. Ligi.

W następnym spotkaniu, w najbliższą sobotę (14 listopada), "Motorowcy" zagrają na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Początek meczu o godz. 18.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:0 (0:0)
Bramka: Michota 72'.
Motor: Madejski – M. Krol, Wawszczyk, Grodzicki, Michota, Swędrowski, Duda, Kumoch (73' Rak), Kunca (65' Wójcik), Ceglarz (73' Świderski), R. Król.
Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak, Góra, Fojut, Głowacki, Kłos, Wolski (46' Sławek), Olejarka (78' Pieczara), Kotwica, Szczepanek, Goncerz (78' Maciejewski).
Żółte kartki: Grodzicki – Maciejewski.
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).