Udany start naszych w Bydgoszczy

Autor: | Zdjęcie: Paweł Skraba/Fb: Memoriał Ireny Szewińskiej

Udany start naszych w Bydgoszczy - Zdjęcie główne

Karolina Kołaczek wygrała bieg na 100 m przez płotki z czasem 12,98 s | foto Paweł Skraba/Fb: Memoriał Ireny Szewińskiej

Sport Trzy lekkoatletki AZS UMCS Lublin zaprezentowały się w 2. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Starty akademiczek były bardzo udane!

Jako pierwszą obejrzeliśmy Karolinę Kołeczek, dla której bieg w Bydgoszczy był pierwszym w tym roku na dystansie 100 metrów przez płotki. Prowadzona przez trenera Piotra Maruszewskiego zawodniczka była faworytką do zwycięstwa i świetnie wywiązała się z tego zadania. Wygrała zawody i jak na pierwszy start uzyskała bardzo dobry rezultat. Jako jedyna w stawce złamała barierę 13 sekundy, przekraczając linię mety z czasem 12.98 sekundy.

W biegu na 800 metrów świetną formę potwierdziła Sofia Ennaoui. Zmagania zakończyła na drugim miejscu, ulegając nieznacznie  jedynie reprezentantce Beninu ‒ Noelie Yarigo (2:00.11). Rywalizacja była bardzo zacięta, aż siedem pierwszych zawodniczek zmieściło się w jednej sekundzie. Czas Ennaoui to 2:00.26. Polka pokonała między innymi Laurę Muir, z którą dwukrotnie przegrywała na Mistrzostwach Europy w 2018 roku, Halowych Mistrzostwach Europy w 2019 roku czy tydzień temu podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako.

Podobnie zacięta walka rozegrała się na dystansie 400 metrów, gdzie wystartowała Małgorzata Hołub-Kowalik. Rywalizację wyraźnie wygrała Justyna Święty-Ersetic (51.69), zawodniczka AZS UMCS była piąta. Wyniki czołówki stawki były jednak bardzo zbliżone. Drugie i piąte miejsce dzieliło jedynie 0.06 sekundy.

Wydarzeniem dnia było pobicie 29-letniego rekordu Polski na dystansie 2000 metrów przez Marcina Lewandowskiego. Nowy wynosi 4:57.09 s.