Trzecie sparingowe zwycięstwo Motoru. Ekipa Saganowskiego lepsza od Resovii

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Trzecie sparingowe zwycięstwo Motoru. Ekipa Saganowskiego lepsza od Resovii - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin

Sport Piłkarze Motoru wygrali w sobotę w Radomiu mecz kontrolny z Resovią. Lublinianie pokonali rywalizującą w Fortuna 1. Lidze drużynę z Rzeszowa 3:1.

To był piąty sparing Motoru. Lublinianie zaczęli od porażki z ekstraklasową Wisłą Płock (1:2), później pokonali trzecioligowców - Wólczankę Wólka Pełkińska (4:0) i Legię II Warszawa (3:0) oraz zremisowali z pierwszoligowym Radomiakiem Radom (3:3). Dla Resovii sobotni mecz był także piątym spotkaniem kontrolnym. Ostatnia ekipa w tabeli Fortuna 1. Ligi wygrała wszystkie gry do meczu z Motorem, nie tracąc ani jednej bramki. Rzeszowianie mierzyli się z Hutnikiem Kraków (2. Liga), Siarką Tarnobrzeg (3. Liga), Koroną Rzeszów (4. Liga) i Wieczystą Kraków (klasa okręgowa).

Przez ostatni tydzień "Motorowcy" przygotowywali się do piłkarskiej wiosny w 2. Lidze na zgrupowaniu w Uniejowie, gdzie do dyspozycji mieli m.in. boisko z naturalną nawierzchnią.

Sobotni mecz lublinianie rozpoczęli dobrze, bo od gola Daniela Świderskiego. Niedługo po przerwie wyrównał Jakub Wróbel, ale żółto-biało-niebiescy odpowiedzieli błyskawicznie. W 57 minucie ponowne prowadzenie Motorowi dał Krzysztof Ropski. Pieć minut później wynik ustalił Tomasz Swędrowski i podopieczni Marka Saganowskiego wygrali 3:1.

Kolejny sparing 13 lutego (sobota), tym razem w Lublinie. Motor zmierzy się wówczas z drugoligową Pogonią Siedlce, sąsiadem żółto-biało-niebieskich w tabeli po piłkarskiej jesieni. Początek spotkania o godz. 11.

Motor Lublin - Resovia Rzeszów 3:1 (1:0)
Bramki: Świderski 8', Ropski 57', Swędrowski 62' - Wróbel 55'.
Motor (I połowa): Madejski - Król, Grodzicki, Łukasik, Bogacz, Duda, Kumoch, Kunca, Wójcik, Jagodziński, Świderski. (II połowa): Kiełpin - Michota, Janiszek, Wawszczyk, Moskwik, Kusiński, Król, Swędrowski, Rak, Ceglarz, Ropski.
Resovia: Dybowski - Jaroch, Podhorin, Marković, Słaby - Mikulec, Šoljić, Hebel (46' Wasiluk), Adamski (46' Geniec) - Zdybowicz (46' Demianiuk), Wróbel.