Stolc odchodzi z LUK Politechniki

Sławomir Stolc w ubiegłym sezonie zdobył dla lublinian 212 punktów | foto LUK Politechnika Lublin/Grzegorz Winnicki

sport Przedstawiciele lubelskiego klubu siatkarskiego rywalizującego na zapleczu PlusLigi poinformowali o odejściu kolejnego zawodnika.

dsm

Opublikowano: 21 maja 2020 17:00 | Aktualizacja: 21 maja 2020 17:03

W czwartek, 21 maja, na swojej stronie internetowej LUK Politechnika Lublin poinformował o tym, że w najbliższym sezonie w barwach zespołu prowadzonego przez Macieja Kołodziejczyka nie zagra Sławomir Stolc.


27-letni przyjmujący zasilił lubelski klub przed minionym sezonem. "W barwach naszego Klubu wystąpił w 20 ligowych meczach i zdobył przy tym 212 punktów (184 atakiem, 18 blokiem, 10 zagrywką). Ponadto nasz dotychczasowy przyjmujący w dwóch spotkaniach sięgnął po statuetkę MVP" - przypominają przedstawiciele LUK-u Politechniki w komunikacie informującym o odejściu siatkarza.


Już wcześniej z lubelskim zespołem pożegnał się Damian Wierzbicki. Atakujący dołączył do drużyny przed minionym sezonem i z marszu został najlepszym punktującym i atakującym w całej lidze. 27-latek ma teraz spróbować swoich sił w PlusLidze. Kolejne osłabienie to odejście kapitana Bartosza Zrajkowskiego, 34-letniego rozgrywającego. Swoją przygodę w LUK Politechnice zakończył Japończyk Sho Takahashi. 25-letni libero wrócił do ojczyzny. W przyszłym sezonie w lubelskiej ekipie nie zagrają już także 28-letni środkowy Roman Oroń, 26-letni przyjmujący Szymon Pałka oraz 21-letni środkowy Bartłomiej Giza.


Nowy sezon KRISPOL 1. ligi ma rozpocząć się 23 września.