Sparingowa wygrana "Motorowców". Pokonali "Stalówkę"

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Sparingowa wygrana "Motorowców". Pokonali "Stalówkę" - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin

Sport Paweł Moskwik i Daniel Świderski strzelali w sobotę dla Motoru gole w wyjazdowym sparingu z trzecioligową Stalą Stalowa Wola. Lublinianie wygrali 2:1.

Dla piłkarzy drugoligowego Motoru starcie z występującą o klasę niżej Stalą było ósmym i zarazem ostatnim sparingiem w zimowym okresie przygotowawczym.

Autorem pierwszej bramki w tym spotkaniu, w 12 minucie gry, był Paweł Moskwik, który wbił piłkę do bramki gospodarzy z bliska, dobijając strzał Krzysztofa Ropskiego. Zawodnicy zespołu ze Stalowej Woli odpowiedzieli niedługo po zmianie stron, a na listę strzelców wpisał się Piotr Mroziński. Gola na wagę zwycięstwa Motoru w 82 minucie strzelił Daniel Świderski, któremu z rzutu wolnego podawał Dawid Pakulski.

Żółto-biało-niebiescy wygrali 2:1 i było to ich piąte sparingowe zwycięstwo tej zimy. Na tym koniec meczów kontrolnych dla ekipy trenera Marka Saganowskiego. 27 lutego pierwszy akt rywalizacji Motoru w 2. Lidze w 2021 roku i pod wodzą nowego szkoleniowca. Lublinianie zaczną wyjazdem do Grudziądza na mecz z Olimpią. Start o godz. 14.

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 1:2 (0:1)

Bramki: Mroziński 54' - Moskwik 12', Świderski 82'.

Stal: Wietecha - Waszkiewicz, Chorolśkyj, Hudzik, Szifer - Jopek, Mroziński - Drobot, Wiktoruk, Mistrzyk - Płonka. Grali także: Zięba, Pietrzyk, Sobotka, Condé, Tłuczek, Wojtak, Piechniak.
Motor: Madejski - Bogacz, Cichocki, Grodzicki (79' Łukasik), Król (68 Michota), Kusiński (58' Świderski), Swędrowski (71' Pakulski), Król (66' Kumoch), Moskwik (66' Rak), Wójcik (58' Duda), Ropski (58' Jagodziński).