Sośnica na kolanach

sport Podopieczni Konrada Tarkowskiego w ostatni weekend rozbili Sośnicę Gliwice 8:2. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Michał Ostrowski.

kuba

Opublikowano: 1 grudnia 2019 19:31 | Aktualizacja: 1 grudnia 2019 19:31

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna Dzików. Lubelscy Akademicy do przerwy prowadzili dwiema bramkami i nic nie zapowiadało aż takiego pogromu. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Jakub Wankiewicz i Michał Ostrowski. Drugi z tych graczy w drugiej połowie zdążył jeszcze skompletować hat-tricka. Oprócz niego bramkarza rywali po zmianie stron pokonali jeszcze dwukrotnie Krystian Michalak oraz Jakub Wankiewicz i Mateusz Szafrański. Rywale z Gliwic zdołali na to odpowiedzieć jedynie dwiema bramkami Wojciecha Popiela

Po zwycięstwie lublinianie przesunęli się tymczasowo na pierwsze miejsce w tabeli I ligi futsalu. Swoje mecze do rozegrania mają jednak jeszcze zespoły z Brzegu i Bochni, które mają szansę przeskoczyć AZS UMCS.

AZS UMCS Lublin ‒ Sośnica Gliwice 8:2 (2:0)

Bramki: Jakub Wankiewicz 15’, 40’, Michał Ostrowski 19’, 36’, 38’,  Krystian Michalak 26’, 40’, Mateusz Szafrański 27’ – 34’, 39’.

AZS UMCS Lublin: Adrian Parzyszek, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Jakub Wankiewicz, Mateusz Szafrański, Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Tomasz Sekrecki, Tomasz Godyński, Paweł Furtak, Krystian Michalak, Marcin Bijas.