Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Siatkarze LUK Politechniki zakończyli sezon na pierwszym miejscu. W ostatnim meczu rozbili wicelidera - Zdjęcie główne

Lublinianie przypięczętowali miejsce na pozycji lidera TAURON 1. Ligi | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport Na zakończenie sezonu zasadniczego TAURON 1. Ligi LUK Politechnika pokonała w Lublinie wicelidera - BKS Visłę Bydgoszcz. Gospodarze wygrali w trzech setach. Teraz czas na play-offy.

To był ostatni mecz sezonu zasadniczego i jednocześnie bój dwóch czołowych drużyn w tabeli TAURON 1. Ligi.

Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza nie zostawili jednak żadnych wątpliwości, która z tych drużyn jest obecnie w lepszej formie. Pierwszego seta lublinianie wygrali 25:16. Gospodarze szybko zyskali przewagę, prowadzili już 10:4. Później ich prowadzenie bywało jeszcze okazalsze. Ani przez moment ich zwycięstwo w premierowej odsłonie nie było zagrożone.

Druga część miała podobny przebieg, bo siatkarze LUK Politechniki znowu szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Ich rywale nie byli w stanie zbliżyć się do Konrada Stajera i spółki i ostatecznie ulegli 15:25.

Może i goście byli nieco skuteczniejsi w trzecim secie, ale to i tak było zbyt mało, by nawiązać równorzędną walkę z lublinianami. Ci ponownie stosunkowo prędko wyszli na spokojne prowadzenie, które bezpiecznie dowieźli do końca partii i całego spotkania. LUK Politechnika ostatniego seta wygrała do 20., a spotkanie do zera.

MVP zawodów został Grzegorz Pająk, rozgrywający gospodarzy. Po czwatkowej wygranej ekipa Dariusza Daszkiewicza zakończyła sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w TAURON 1. Lidze. W 28. meczach lublinianie zdobyli 74 punkty. Przegrali tylko cztery razy. Teraz faza play-off. W ćwierćfinale gra toczy się do dwóch zwycięstw. LUK Politechnika zmierzy się z ósmym w tabeli Mickiewiczem Kluczbork. Pierwsze spotkanie 8 kwietnia (czwartek).

LUK Politechnika Lublin – Visła Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)
LUK Politechnika: Pająk 3, Stajer 12, Mehić 11, Rusin 9, Romać 11, Sobala 7, Majstorović, Durski, Ziobrowski 1, Cabaj.
Visla: Masny, Łaba 7, Gałązka 8, Marcyniak 5, Galabov 5, Strzeżek 4, Bonisławski, Karpinski 3, Lipiński, Kosiba 2.
Sędziowali: Marcin Lew, Leszek Kapłon.