Siatkarskie derby dla Lublina. LUK Politechnika lepsza od Avii Świdnik

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Siatkarskie derby dla Lublina. LUK Politechnika lepsza od Avii Świdnik - Zdjęcie główne

Kolejny skalp w dorobku LUK Politechniki | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport Na zakończenie 2020 roku siatkarze LUK Politechniki rozprawili się w derbach Lubelszczyzny z Avią Świdnik. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka wygrali gładko, 3:0.

Zajmująca miejsce w środku tabeli TAURON 1. Ligi Avia przyjechała w sobotę na teren wicelidera - LUK Politechniki. Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden.

Od początku inicjatywa była po stronie gospodarzy, to siatkarze LUK Politechniki cały czas prowadzili. Po błędzie w zagrywce świdniczan, Grzegorz Pająk i spółka zdobyli 25. punkt, wygrywając premierowego seta do 18.

Kolejna odsłona miała podobny przebieg, z tym że przewaga lublinian była jeszcze wyraźniejsza. W drugiej części seta LUK Politechnika była już na bardzo bezpiecznym prowadzeniu. Gospodarze wygrali 25:15.

Tylko przez słabszą końcówkę trzeciego seta rywalizacja w ostatniej odsłonie wydaje się bardziej wyrównana, przynajmniej patrząc na wynik. Ostatecznie lublinianie wygrali 25:23 i cały mecz 3:0. MVP meczu został Szymon Romać, zdobywca 18. punktów dla LUK Politechniki.

Po tym spotkaniu LUK Politechnika ma na koncie 13 wygranych w 14. grach i legitymuje się 39. punktami. Kolejny ligowy mecz lublinianie zagrają 6 stycznia. Ich rywalem, w spotkaniu wyjazdowym, będzie Mickiewicz Kluczborg.

LUK Politechnika Lublin - Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:18, 25:15, 25:23)

LUK Politechnika: Rusin 11, Stajer 4, Durski, Wachnik 13, Sobala 7, Romać 18, Majstorović, Seliga 1

Avia: Obermeler 6, Nowak 1, Kurek 2, Swodczyk 1, Rećko 5, Guz 3, Boruch 2, Walawender 1, Sługocki 3, Żywno 11, Kuś.