Przegrana koszykarek lubelskich Pszczółek. AZS UMCS słabszy od bydgoszczanek

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS

Przegrana koszykarek lubelskich Pszczółek. AZS UMCS słabszy od bydgoszczanek  - Zdjęcie główne

AZS UMCS doznał trzeciej porażki w tym sezonie. Po czterech meczach lublinianki mają na swoim koncie pięć punktów | foto AZS UMCS

Sport Trzecia porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS w czwartym meczu tego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. Lublinianki przegrały w środę na wyjeździe z KS Basket 25 Bydgoszcz.

To był zaległy mecz 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. W środę w Bydgoszczy miejscowy KS Basket 25 zmierzył się z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS. W minioną niedzielę, w meczu w Lublinie, podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały 83:73 DGT AZS Politechnika Gdańska.

Pierwszą odsłonę środowego meczu zdecydowanie wygrały gospodynie, rzucając rywalkom aż 34 punkty. Lepiej lublinianki spisały się w drugiej kwarcie. Były skuteczniejsze i nie pozwoliły gospodyniom na tak dużą swobodę w ofensywie. Trójki trafiły Klaudia Niedźwiecka i Jennifer O'neill. W połowie spotkania bydgoszczanki prowadziły już tylko różnicą dwóch punktów - było 45:43.

Trzecia kwarta była wyrównana, liderkami w ataku Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS były Morgan Bertsch i Martina Fassina - obie zdobyły w tej części meczu po sześć punktów. Na dziesięć minut przed końcem meczu gospodynie prowadziły 65:61. Końcówka należała do KS Basket 25, które zdołały powiększyć przewagę, wykorzystując nieskuteczność lublinianek.

Ekipa z Bydgoszczy wygrała 87:77, tym samym AZS UMCS doznał trzeciej porażki w tym sezonie. Po czterech meczach lublinianki mają na swoim koncie pięć punktów. W kolejnym spotkaniu, w ramach 6. kolejki sezonu, koszykarki Krzysztofa Szewczyka podejmą we własnej hali CTL Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie zaplanowano na 31 października (sobota), na godz. 17.

KS Basket 25 Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 87:77 (34:19, 11:24, 20:18, 22:16)
Pszczółka: O’Neill 18, Milazzo 5, Pavel 4, Fassina 11, Bertsch 23, Sklepowicz 2, Niedźwiedzka 3, Poboży 4, Kośla 7.
Basket: Jeffery 22, Międzik 8, Michałek 7, Evans 20, Ervin 8, Stankiewicz 16, McBride 3, Szajtauer 3.
Sędziowali: Paweł Białas, Łukasz Andrzejewski, Jakub Pietrzak.