Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Przegrały mecz i awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej. MKS Perła słabszy od Rosjanek - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Stawką niedzielnego meczu rozgrywanego na terenie Handball Club Lada był awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej. Mistrzynie Polski przegrały jednak z Rosjankami 24:30 i do domu wracają na tarczy.

Podopieczne trenera Kima Rasmussena pokazały już, że potrafią wygrać z rosyjskim klubem. W pierwszym meczu tych zespołów, w hali Globus, lublinianki triumfowały 28:23. By awansować do ćwierćfinału rozgrywek biało-zielone potrzebowały trzeciego grupowego zwycięstwa.

MKS Perła zaczął od mocnego uderzenia i wyjścia na prowadzenie 3:1. Rosjanki stosunkowo szybko doporwadziły do wyrównania przy 4:4, a potem jeszcze odskoczyły na różnicę kilku bramek. Po kilku minutach wyrównanej gry gospodynie zaliczyły pięciobramkową skuteczną serię w ofensywie bez odpowiedzi ze strony lublinianek. Na przerwę MKS schodził przegrywając 13:17.

Ambicji biało-zielonym nie brakowało, bo w drugiej połowie były w stanie doskakiwać do rywalek - doprowadziły już do wyniku 22:23 na korzyść Rosjanek i wydawało się, że szczypiornistki mistrza Polski są bardzo blisko przełamania gospodyń. Tak się jednak nie stało, bo w końcówce ponownie to Handball Club Lada zaaplikował lubliniankom serię pięciu trafień bez riposty ze strony gości. Rosjanki wygrały 30:24 i to one wywalczyły awans z grupy do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Udział w rozgrywkach MKS Perła zakończył z dorobkiem pięciu punktów wywalczonych w sześciu meczach. Kolejne spotkanie biało-zielonych, tym razem w w piątek, 26 lutego. Biało-zielone zagrają na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Start o godz. 17.45.

Handball Club Lada – MKS Perła Lublin 30:24 (17:13)
Lada: Lagina, Dereven – Kirdiasheva 8, Formina 5, Nikitina 4, Shamanouskaya 4, Barynina 2, Ganicheva 1, Arishina 1, Dereven. Kary: 8 min. Trener: Alexey Alekseev.
MKS Perła: Razum, Gawlik – Nosek 6, Gęga 5, Anastacio 4, Szarawaga 4, Królikowska 3, Malović 2, Rosiak, Vinyukova, Tatar, Nocuń. Kary: 6 min. Trener: Kim Rasmussen.
Sędziowali: Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi (Azerbejdżan).