Potrzebna była dogrywka. Pszczółka Start przegrał i odpadł z play-off

Autor: | Zdjęcie: Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Potrzebna była dogrywka. Pszczółka Start przegrał i odpadł z play-off - Zdjęcie główne

Ekipa z Ostrowa Lubelskiego zwyciężyła 109:101 i po emocjonującym czwartym spotkaniu, wygrała rywalizację z Pszczółą Startem 3:1 | foto Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Sport Przegraną 101:109 z Arged BMSlam Stalą zakończyli udział w play-off i całym sezonie Energa Basket Ligi koszykarze Pszczółki Startu. Do rozstrzygnięcia czwartkowej rywalizacji potrzebna była dogrywka.

Przed tym spotkaniem w ćwierćfinałowej rywalizacji lublinian z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego, rozgrywaną do trzech zwycięstw, Arged BMSlam Stal była na prowadzeniu 2:1. Porażka oznaczała więc dla drużyny trenera Davida Dedka pożegnanie z sezonem.

Pierwsza odsłona spotkania odbywającego się w hali Globus należała do gości. Dosyć skuteczny był Sherron Dorsey Walker, który zdobył osiem punktów, do tego po trójce dorzucili Martins Laksa i Mateusz Dziemba, ale było to zbyt mało na nieźle dysponowanych przyjezdnych. Po dziesięciu minutach prowadzili oni bowiem 31:19.

Zupełnie inaczej wyglądała druga kwarta, gdy po nieco ponad trzech minutach był już remis - 31:31. Skutecznością imponował Dziemba, który zdobył dla swojego zespołu dziewięć oczek. Do kosza Arged BMSlam Stali trafiali też m.in. Roman Szymański czy Dustin Ware. Efekt był taki, że na półmetku to Pszczółka Start prowdził 51:48.

Trzecią odsłonę czerwono-czarni przegrali różnicą dziesięciu punktów, choć warto podkreślić dobrą dyspozycję Laksy - Łotysz zdobył dziesięć punktów. W czwartej kwarcie lublinianie odrobili straty. Pozwolili rywalom na zdobycie tylko jedenastu punktów. Choć w pewnym momencie przegrywali już różnicą dziewięciu oczek, to na niespełna pięć minut do końca po wsadzie Szymańskiego wyszli na prowadzenie. W końcówce było sporo nerwów, bo gra toczyła się punkt za punkt. Gdy do końca pozostawało 32. sekundy, Dziemba rzucił na 91:91, chwilę wcześniej marnując rzut wolny. Wynik nie zmienił się do końca.

Potrzebna była więc dogrywka. W tej goście szybko wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Ekipa z Ostrowa Lubelskiego zwyciężyła 109:101 i po emocjonującym czwartym spotkaniu, wygrała rywalizację z Pszczółą Startem 3:1, awansując do półfinału. Czerwono-czarni tym meczem zakończyli sezon 2020/2021.

Pszczółka Start Lublin – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 101:109 (19:31, 32:17, 22:32, 18:11, 10:18)
Pszczółka Start: Laksa 20, Dorsey-Walker 19, Szymański 11, Łączyński 9, Borowski 5, Dziemba 23, Davis 8, Searcy 4, Ware 4, Jeszke.
Arged BMSlam Stal: Kell 31, Garbacz 30, Smith 19, Anderson 10, Sobin 2, Mokros 7, Florence 6, Ogden 4, Kucharek, Ryżek.

Sędziowali: Kowalski, Proc, Bieńkowski.