Potrzebna była dogrywka. Koszykarki Pszczółki Polski Cukier wygrały po rzucie w ostatniej sekundzie - Zdjęcie główne

Sport Rzut Jennifer O'neill z ostatniej sekundy sobotniego meczu zadecydował o zwycięstwie koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS. Lublinianki pokonały 79:78 we własnej hali PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.

Do starcia z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego akademiczki podchodziły po porażce w Gydni z VBW Arką. Lublinianki już w tym sezonie udowodniły jednak, że potrafią pokonać sobotnie rywalki, pewnie wygrywając pierwszy mecz sezonu z tą drużyną, na terenie przeciwniczek.

Mecz gospodynie zaczęły od celnej trójki Jennifer O'neill. Lublinianki wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca kwarty, którą wygrały 21:15.

W drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało. Ponad trzy minuty musiały minąć, by koszykarki AZS-u UMCS trafiły do kosza rywalek, które w międzyczasie zmniejszyły straty do różnicy jednego punktu dzięki serii trafień niedawno pozyskanej Shatori Walker-Kimbrough. Koszykarka gości ostatecznie była najskutecznieją zawodniczką meczu z 29. punktami na koncie. Dzięki lepszej skuteczności w końcówce drugiej kwarty lublinianki zdołały utrzymać sześciopunktową przewagę.

Po niespełna trzech minutach trzeciej kwarty na tablicy wyników był już remis. Za chwilę Walker-Kimbroug rzuciła za trzy i drużyna z Gorzowa Wlkp. wyszła na prowadzenie. M.in. dzięki trójkom O'neill i Martiny Fassiny gospodyniom udało się utrzymać na prowadzeniu - na dziesięć minut przed końcem było 53:50 dla Pszczółki Polski Cukier.

Czwarta część była bardzo wyrównana. Z dobrej strony w ofensywie pokazała się Morgan Bertsch, która rzucila osiem punktów. Na dwie minuty do końca spotkania było po 68. I taki rezultat utrzymał się do końca. Potrzebna była więc dogrywka. Tę lepiej zaczęły gospodynie, ale po rzucie Borislavy Hristovej pięć sekund przed końcową syreną na prowadzeniu 78:77 były koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea. W ostatniej sekundzie gry celny rzut oddała jednak O'neill. Koszykarki AZS-u UMCS wygrały rzutem na taśmę, mecz skończył się rezultatem 79:78.

Po 12. meczach Pszczółka Polski Cukier ma na koncie 20 punktów. 16 stycznia (sobota) lublinianki zagrają na wyjeździe z DGT AZS Politechnika Gdańska. Początek gry o godz. 13.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 79:78 (21:15, 18:18, 14:17, 15:18, 11:10)

Lublin: O'neill 22, Milazzo 8, Pavel 3, Fassina 19, Bertsch 20, Sklepowicz 5, Niedźwiedzka, Poboży 2, Kośla.

Gorzów Wlkp.: Gustafson 10, Kaczmarczyk 2, Walker-Kimbrough 29, Hristova 19, Owczarzak, Dźwigalska, Green 11, Szott-Hejmej 7.