Porażka w pierwszym meczu play-off. "Pszczółki" przegrały z KS Basket 25

Porażka w pierwszym meczu play-off. "Pszczółki" przegrały z KS Basket 25 - Zdjęcie główne

Sport Różnicą trzech punktów przegrały koszykarki AZS-u UMCS w pierwszym meczu play-off z KS Basket 25.

Od przegranej na własnym boisku zaczęły rywalizację w play-off koszykarki rywalizującego w Energa Basket Lidze Kobiet Pszczółki Polski Cukier AZS-u UMCS.

W pierwszej kwarcie lepiej spisały się gospodynie. Dobrze punktowała Emilia Kośla, która zdobyła dla swojej ekipy siedem oczek, sześć punktów - w tym jedną trójkę - dorzuciła Morgan Bertsch. Choć przyjezdne odrobiły część strat, to po premierowej części AZS UMCS prowadził 20:15.

W nieco ponad minutę drugiej odsłony bydgoszczanki odrobiły straty i wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie. Później gra toczyła sie na zasadzie punkt za punkt, choć lublinianki nie były już tak skuteczne pod koszem rywalek, jak w pierwszej kwarcie. W efekcie KS Basket 25 odrobił trzy punkty strat. Po pierwszej połowie było 36:34 dla gospodyń.

Od celnych rzutów Bertsch, Martiny Fassiny oraz Ilarii Milazzo zaczęła się trzecia odsłona, dzięki czemu AZS UMCS zyskał ośmiopunktową przewagę. Później do głosu doszły przyjezdne i na niecałe dwie i pół minuty do końca, zniwelowały prowadzenie Pszczółki Polski Cukier do dwóch punktów. W końcówce, po rzutach Jennifer O'neill i Zuzanny Sklepowicz, zrobiło się 56:49 dla lublinianek.

Na początku czwartej kwarty przewaga AZS-u UMCS jeszcze wzrosła po dwóch celnych rzutach O'neill. Na niecałe cztery i pół minuty do końcowej syreny bydgoszczanki doprowadziły jednak do wyrównania. Jeszcze na niespełna dwie sekundy do końca był remis 73:73. Ostatnie rzuty, konkretnie rzuty wolne, miała Julie McBride, która trafiła wszystkie trzy i to KS Basket 25 wygrał w sobotę w Lublinie 76:73.

Kolejny mecz play-off między Pszczółką Polski Cukier i ekipą z Bydgoszczy w Lublinie w niedzielę, o godz. 18.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KS Basket 25 Bydgoszcz 73:76 (20:15, 16:19, 20:15, 17:27)
Pszczółka Polski Cukier: Milazzo 8, Pavel 4, Fassina 18, Kośla 7, Bertsch 13, O’Neill 15, Sklepowicz 4, Poboży 4, Niedźwiedzka.
KS Basket 25: Międzik 6, Burdick 18, McBride 12, Michałek 10, Evans 15, Stankiewicz 9, Boonstra 6.
Sędziowie: Wojciech Liszka, Robert Mordal, Michał Kuzia.