Porażka Pszczółki Startu Lublin w Zielonej Górze. Lider okazał się za mocny

Autor: | Zdjęcie: Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Porażka Pszczółki Startu Lublin w Zielonej Górze. Lider okazał się za mocny - Zdjęcie główne

Lublinianie doznali piątej porażki w sezonie | foto Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Sport Koszykarze czerwono-czarnych nie dali rady liderującej w tabeli Energa Basket Ligi ekipie Zastal Enea BC Zielona Góra. Pszczółka Start Lublin przegrał w województwie lubuskim 75:90.

Bez Armaniego Moora oraz Lestera Medforda, którzy rozwiązali umowy z Pszczółką Startem, przystąpili lubelscy koszykarze do czwartkowego wyjazdowego meczu z Zastal Enea BC. W ekipie na ten mecz był za to Kamil Łączyński. Zawodnik czerwono-czarnych zagrał w ostatnich meczach reprezentacji Polski z Rumunią (wygranym 91:61) i Izraelem (porażka 72:78). W sumie w dwóch spotkaniach kwalifikacji do EuroBasketu zdobył pięć punktów.

Faworytem meczu rozgrywanego w Zielonej Górze byli gospodarze. Lider tabeli Energa Basket Ligi przed starciem z podopiecznymi trenera Davida Dedka miał bilans 12. wygranych i tylko jednej porażki. Do spotkania z Zastal Enea BC czerwono-czarni mieli na koncie dziewięć zwycięstw i cztery przegrane.

Pierwsza kwarta była stosunkowo wyrównana, choć ze wskazaniem na miejscowych, którzy utrzymywali kilkupunktową przewagę. Lublinianie pierwszą odsłonę zakończyli celnym rzutem za trzy Łączyńskiego, który zmniejszył rozmiary prowadzenia gospodarzy do wyniku 22:19.

Po nieco ponad czterech minutach drugiej części na tablicy wyników było 30:30, po tym jak Martins Laksa dwa razy celnie punktował w rzutach osobistych. Za chwilę Łotysz dołożył do tego trójkę i kolejne dwa skutecznie wykonane osobiste, po których lublinianie byli już na trzypunktowym prowadzeniu. Jeszcze w tej samej kwarcie zawodnik Pszczółki Startu ponownie trafił za trzy punkty, jednak końcówka należała do drużyny z Zielonej Góry, która po 20. minutach prowadziła 49:42.

W trzeciej kwarcie gospodarze od początku do końca utrzymywali się na prowadzeniu, choć na początku - po punktach zdobytych przez Sherrona Dorsey-Walkera - różnica między zespołami stopniała do dwóch oczek. Do ostatniej części spotkania koszykarze Pszczółki Startu przystępowali jednak przy wyniku 66:56 na korzyść gospodarzy. Lublinianie próbowali odrabiać straty, ale zielonogórzanie nadal byli skuteczni pod ich koszem. Ostatecznie gospodarze wygrali 90:75.

W najbliższą niedzielę, 6 grudnia, lublinianie zagrają w Hali Globus z Enea Astorią Bydgoszcz. Początek spotkania o godz. 19.30.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Pszczółka Start Lublin 90:75 (22:19, 27:23, 17:14, 24:19)

Zastal Enea BC: Lichard 12, Lundberg 19, Ponitka 16, Freimanis 5, Groselle 24, Williams 3, Put 2, Berzins 9, Koszarek.

Pszczółka Start: Dorsey-Walker 11, Łączyński 12, Borowski 1, Szymański 4, Laksa 20, Jeszke, Dziemba 11, Pelczar, Sharma 16.