Porażka mistrzyń Polski we Francji. Nantes lepszy od MKS-u Perła

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Porażka mistrzyń Polski we Francji. Nantes lepszy od MKS-u Perła - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Bez punktów do Polski wracają piłkarki ręczne MKS-u Perła po niedzielnej porażce z Nantes. Po czterech meczach fazy grupowej Ligi Europejskiej biało-zielone mają na koncie trzy punkty.

Do Francji podopieczne trenera Kima Rasmussena poleciały po klęsce we własnej hali z Zagłębiem Lubin. Mistrzynie Polski zostały rozbite przez "Miedziowe" 16:28, co jest kolejnym objawem kryzysu, z jakim zespół zmaga się w ostatnich tygodniach. Faworytem niedzielnego meczu były Francuzki, które w styczniu, w pierwszym starciu z MKS-em Perła, wygrały 31:26.

Spotkanie w Nantes zaczęło się od trafień Djurdjiny Malović i Jaqueline Anastacio. W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana. Do bramki Francuzek trafiały m.in Marta Gęga, Natalia Nosek i Aleksandra Rosiak. Na przerwę przyjezdne schodziły z prowadzeniem 12:11.

Na początku drugiej części Nantes wyszło na trzybramkowe prowadzenie. Biało-zielone nie potrafiły zniwelować przewagi gospodyń. Te w końcówce jeszcze powiększyły swoją przewagę, podczas gdy w przekroju całej drugiej połowy lublinianki pokonały bramkarkę rywalek dziewięć razy.

To było zbyt mało, by przywieźć punkty z Francji. MKS Perła przegrał 21:25 i po czterech meczach fazy grupowej EHF European League Weronika Gawlik i spółka zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy B z trzema punktami na koncie.

Kolejny mecz w europejskich pucharach MKS Perła zagra 15 lutego (poniedziałek) w Hali Globus. Rywalem mistrzyń Polski będzie turecki Kastamonu Belediyesi. Początek rywalizacji o godz. 18. W międzyczasie - w najbliższą środę (10 lutego) - biało-zielone zagrają u siebie z Eurobud JKS Jarosław w PGNiG Superlidze Kobiet. Start o godz. 18.

Nantes Atlantique Handball – MKS Perła Lublin 25:21 (11:12)
Nantes: Płaczek – Grigel 6, De Paula 5, Ayglon 5, Sylla 3, Mitrović 2, Hagman 2, Dancette 1, Ahanda, Kpodar. Kary: 6 min. Trener: Guillaume Saurina.
MKS Perła: Gawlik, Razum – Nocuń 6, Gęga 4, Nosek 2, Rosiak 2, Szarawaga 2, Królikowska 2, Anastacio 2, Malović 1, Balsam, Tatar, Więckowska. Kary: 4 min. Trener: Kim Rasmussen.
Sędziowali: Ruud Geraets, Paul Geraets (Holandia).