Reklama

Polki wygrały w Lublinie

sport Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zwyciężyła w Międzypaństwowym Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. Zawody rozegrano w lubelskiej Hali Globus.

kuba

Opublikowano: 26 listopada 2019 21:16 | Aktualizacja: 26 listopada 2019 21:16

Lublin wyraźnie służył w ostatnich dniach naszym reprezentantkom. Polki znakomicie poradziły sobie w pierwszych meczach i na zakończenie biało-czerwone zmierzyły się z inną niepokonaną drużyną – kadrą Białorusi. Spotkanie lepiej rozpoczęły rywalki zza wschodniej granicy, ale dalsza część meczu należała już do Polek, które ostatecznie zwyciężyły 34:29. Pierwsze skrzypce w naszej kadrze grała Aneta Łabuda, będąca na co dzień zawodniczką MKS Perły. Skrzydłowa reprezentacji Polski po raz drugi na tym turnieju została uznana najlepszą zawodniczką meczu. Każdy jej rzut w kierunku bramki Białorusinek zakończył się zdobyciem punktu. Oprócz niej swoje trzy grosze do zwycięstwa w całym turnieju dorzuciły inne szczypiornistki lubelskiego klubu – Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Sylwia Matuszczyk.

 

Trzecie miejsce w Międzypaństwowym Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej zajęła natomiast Ukraina, która w ostatnim meczu pokonała Litwę 27:22.

 

Polska – Białoruś 34:29 (17:13)

Polska: Gawlik, Płaczek, Zima – Łabuda 8, Grzyb 8, Kudłacz-Gloc 7, Drabik 3, Zych 3, Świerżewska 3, Achruk 1, Kobylińska 1, Zimny, Matuszczyk, Zawistowska, Janiszewska, Więckowska.

Białoruś: Kuncewicz, Hrackiewicz – Silickaja 8, Iliana 5, Kocina 4, Dronawa 4, Artsiukowicz 4, Szamanowska 3, Rudowskaja 1, Cyrybka, Kanawał, Hutawa, Achramienka, Rabczanka, Mokat, Jelisejewa.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.