Politechnika odkrywa kolejną kartę

Jakub Wachnik ma na swoim koncie pięć sezonów w PlusLidze | foto LUK Politechnika Lublin

sport Mamy trzeci transfer LUK Politechniki Lublin. Trzeci zespół ostatniego sezonu w KRISPOL 1. lidze pozyskał przyjmującego. Zawodnik ma w swoim CV występy za granicą.

dsm

Opublikowano: 7 czerwca 2020 15:21 | Aktualizacja: 7 czerwca 2020 15:35

W niedzielę po południu przedstawiciele siatkarskiego klubu z Lublina poinformowali o zakontraktowaniu kolejnego nowego zawodnika. To Jakub Wachnik, grający na pozycji przyjmującego. Zawodnik ma 27 lat, ostatnio reprezentował barwy francuskiego Cambrai VB.


Nowy gracz LKPS-u jest wychowankiem Czarnych Radom. W barwach tego klubu wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju juniorów. Z Czarnymi w 2013 roku awansował też do PlusLigi. W przeszłości mierzący 202 cm wzrostu Jakub Wachnik bronił barw: SMS PZPS Spała, Volley Precura Antwerpia, Effector Kielce czy Cuprum Lubin. Na swoim koncie ma pięć sezonów w PlusLidze, w której rozegrał 135 meczów.


Wcześniej, w ubiegłym tygodniu, klub poinformował o zakontraktowaniu libero Nevena Majstorovicia - aktualnego mistrza Europy oraz atakującego Szymona Romacia - zdobywcy z reprezentacją Polski brązu Ligi Europejskiej.