Pogoń Siedlce - Motor Lublin. Żółto-biało-niebiescy wygrali w Pucharze Polski

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Pogoń Siedlce - Motor Lublin. Żółto-biało-niebiescy wygrali w Pucharze Polski - Zdjęcie główne

Lublinianie losy środowej rywalizacji rozstrzygnęli już w pierwszej połowie | foto Motor Lublin

Sport Piłkarze drugoligowego Motoru zaliczyli w środę efektowne zwycięstwo. Lublinianie wygrali w Siedlcach z Pogonią i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Pogoń Siedlce, czyli ligowy rywal Motoru, był przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich w 1/16 finału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego zagrali w środę na wyjeździe.

I szybko rozstrzygnęli losy tej rywalizacji. Do przerwy było bowiem już 4:0 dla gości. Hat-tricka zaliczył Maciej Firlej, który wynik otworzył w ósmej minucie, a na listę strzelców wpisywał się jeszcze w 30. i 33. minucie. Gola przed przerwą strzelił też Kamil Rozmus.

Niedługo po zmianie stron bramkę dla Motoru zdobył Filip Wójcik. Lublinianie wygrali ostatecznie 5:0 i awansowali do kolejnej rundy Turnieju Tysiąca Drużyn.

Mecze 1/8 finału Pucharu Polski zaplanowano na 1 grudnia. Kolejny ligowy mecz żółto-biało-niebieskich w najbliższą niedzielę o godz. 16. Motor zagra na Arenie Lublin z liderem eWinner 2. Ligi - Stalą Rzeszów. Ekipa Marka Saganowskiego ma na koncie 22 punkty po 14. meczach i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Stal zgromadziła 35 punktów.

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 0:5 (0:4)
Bramki: Firlej 8', 30', 32' Rozmus 15', Wójcik 53'.
Pogoń: Misztal - Nojszewski (38' Preuss), Tadrowski, Wichtowski, Misiak (37' Kołoczek), Kobiałka, Kozłowski II (38' Majewski), Demaniuk, Górski, Przybecki (46' Wróblewski), Trochim (71' Rymek).
Motor: Madejski - Rozmus, Król, Moskwik, Cichocki, Wójcik (61' Ryczkowski), Sędzikowski (46' Rak), Kołbon (52' Swędrowski), Kusiński, Vitinho (72' Kafel), Firlej (61' Ropski).
Żółte kartki: Trochim, Preuss - Rozmus, Król, Cichocki.
Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).