Pogoń Siedlce - Motor Lublin. Zaczęli fantastycznie, skończyli fatalnie

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Archiwum

Pogoń Siedlce - Motor Lublin. Zaczęli fantastycznie, skończyli fatalnie - Zdjęcie główne

Ostatnie spotkania Motoru i Pogoni były niezwykle emocjonujące. Nie inaczej było w niedzielę | foto Motor Lublin/Archiwum

Sport W meczu Motoru Lublin z Pogonią Siedlce po raz trzeci z rzędu padło sześć goli. Tym razem remisu jednak nie było - żółto-biało-niebiescy stracili punkty w piątej kolejce eWinner 2. Ligi.

Pomni starć Motoru z Pogonią z poprzedniego sezonu, gdy oba spotkania kończyły się wynikami 3:3, kibice liczyli w niedzielę na kolejne widowisko obfitujące w sporo goli.

I pod tym względem się nie zawiedli. Już w 3. minucie Michał Fidziukiewicz otworzył wynik, strzelając swojego siódmego gola w sezonie. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo dziesięć minut później było już 1:1 po strzale Cezarego Demianiuka.

Spotkanie rozstrzygnęło się tuż po przerwie. W przeciągu sześciu minut Pogoń wstrząsnęła Motorem, aplikując mu trzy bramki. W 53. minucie trafił Maciej Wichtowski, za chwilę na 3:1 podwyższył Demianiuk, by trzy minuty później czwartą bramkę dla siedlczan zdobył Bartosz Rymek.

"Motorowcy" odpowiedzieli w samej końcówce, ale tylko jednym golem, autorstwa Macieja Firleja. Żółto-biało-niebiescy przegrali 1:4 i była to ich druga porażka w tym sezonie. Po pięciu meczach mają siedem punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli eWinner 2. Ligi.

Kolejny mecz Motoru w poniedziałek, 30 sierpnia. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 4:2 (1:1)
Bramki: Demianiuk 13', 56', Wichtowski 53', Rymek 59' – Fidziukiewicz 3', Firlej 85'.
Pogoń: Klebaniuk – Tadrowski, Wichtowski, Majewski, Miś (60' Preuss), Przybecki, Rymek (81' Leszczuk), Piotrowski, Demianiuk (70 Kozłowski II), Wróblewski (81' Bujalski), Górski (81' Visnakovs).
Motor: Kiełpin – Kusiński, Błyszko, Wawszczyk, Rozmus, Vitinho (60' Firlej), Swędrowski, Sędzikowski (79' Polak), Ceglarz (79' Ropski), Ryczkowski (60' Wójcik), Fidziukiewicz.
Żółte kartki: Górski, Nadrowski.
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).