Motor Lublin - Śląsk II Wrocław. Zwycięstwo na zakończenie roku

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław. Zwycięstwo na zakończenie roku - Zdjęcie główne

Dla 30-letniego Michała Fidziukiewicza (na zdj. z prawej) była to 17. bramka w tym sezonie, a 16. w eWinner 2. Lidze. Napastnik Motoru jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców ligi | foto Motor Lublin

Sport Po golach Damiana Sędzikowskiego i Michała Fidziukiewicza żółto-biało-niebiescy wygrali 2:0 na Arenie Lublin ze Śląskiem II Wrocław. Był to ostatni mecz lublinian w 2021 roku.

W 20. kolejce eWinner 2. Ligi Motor podjął na swoim stadionie rezerwy Śląska. Było to ostatnie spotkanie podopiecznych trenera Marka Saganowskiego w br.

Gospodarze odnieśli w niedzielę pewne zwycięstwo. Wynik w 20. minucie precyzyjnym technicznym strzałem tuż zza linii pola karnego otworzył Damian Sędzikowski. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy gola na 2:0, jak się później okazało ustalając rezultat spotkania, strzelił Michał Fidziukiewicz.

Dla 30-latka była to 17. bramka w tym sezonie, a 16. w eWinner 2. Lidze. Napastnik Motoru jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców ligi, drugi w zestawieniu Maciej Górski z Pogoni Siedlce ma na koncie 10 trafień.

Więcej goli w niedzielnym starciu przyjaźni - kibice Motoru i Śląska są w dobrych relacjach - nie było. Motor wygrał 2:0 i pozytywnie zakończył rok 2021. Po 20. kolejkach żółto-biało-niebiescy zajmują z 32. punktami siódme miejsce w tabeli, tuż za strefą gwarantującą udział w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi.

Przerwa w drugoligowych rozgrywkach potrwa nieco ponad dwa i pół miesiąca. Kolejny mecz Motoru o punkty zaplanowano na 26 lutego.

Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 2:0 (2:0)
Bramki: Sędzikowski 20', Fidziukiewicz 43'.
Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Sędzikowski (90' Polak), Kusiński, Swędrowski, Ceglarz (75' Król), Ryczkowski (74' Firlej), Fidziukiewicz (83' Rozmus).
Śląsk II: Burta – Boruń, Caliński, Celeban, Pawelec (83' Gryglak), Wypart (75' Szmigiel), Młynarczyk, Michalski (66' Olejniczak), Bukowski, Idzik (75' Bargiel), Zylla (83' Jakubiak).
Żółte kartki: Michalski, Caliński.
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).
Widzów: 1524.