Pierwszy wyjazdzowy skalp lublinianek. MKS Perła wygrał w Kobierzycach

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Pierwszy wyjazdzowy skalp lublinianek. MKS Perła wygrał w Kobierzycach - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Jest kolejne zwycięstwo mistrzyń Polski. MKS Perła Lublin pokonał w piątek na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 28:24. Najwięcej bramek dla biało-zielonych zdobyła Jaqueline Anastacio. Po trzech meczach Gęga i spółka mają komplet punktów.

Piątkowe spotkanie było pierwszą delegacją dla mistrzyń Polski w aktualnym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Rywalem lublinianek był KPR Gminy Kobierzyce, mający po dwóch kolejkach bilans jednej wygranej i jednej porażki. Biało-zielone w 1. kolejce gładko poradziły sobie z Eurobud JKS Jarosław, w kolejnej serii gier po bardzo wyrównanym meczu pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

- Przez ostatni tydzień skupiałyśmy się na tym, co nie satysfakcjonowało nas w poprzednim meczu. W Kobierzycach spodziewamy się trudnej potyczki. To silny zespół, który w tym roku na pewno znów chce walczyć o medal. Mamy jednak nadzieję, że przechylimy szalę zwycięstwa na swoją korzyść - mówiła przed starciem z KPR-em kołowa MKS, Andrijana Tatar.

Mistrzynie Polski zaczęły mecz od rzucenia dwóch bramek autorstwa Marty Gęgi i Jaqueline Anastacio. W 8. minucie gry gospodynie doprowadziły do remisu 4:4. W kolejnych minutach gra toczyła się na zasadzie punkt za punkt. W 23. minucie spotkania po trafieniu Kingi Jakubowskiej KPR wyszedł na prowadzenie 10:9. Choć końcówka pierwszej połowy należała do MKS-u, dla którego bramki rzucały Gęga i Djurdina Malović, to ekipa z Kobierzyc zdołała sobie wcześniej wypracować większą przewagę. W efekcie po pierwszej połowie na prowadzeniu - 14:13 - były gospodynie.

W 10. minucie drugiej części podopieczne trenera Kima Rasmussena wreszcie wróciły na prowadzenie, było 17:16. Dwa skuteczne rzuty oddała wówczas Anastacio. Ostatni kwadrans spotkania należał do biało-zielonych. Lublinianki były skuteczniejsze, podczas gdy rywalki miały coraz większe problemy z trafieniem do bramki MKS-u. Dzięki temu Gęga i spółka wypracowały sobie odpowiednią przewagę, by zanotować stosunkowo spokojne zwycięstwo. Mecz zakończył się wygraną lublinianek 28:24.

W następnej kolejce MKS Perła zagra w Hali Globus z EKS Startem Elbląg. Zanim jednak lublinianki przystąpią do kolejnej ligowej rywalizacji, zaplanowanej na 10 października (godz. 18), odbędzie się przerwa na mecze reprezentacji, która potrwa od 27 września do 3 października. Powołania do reprezentacji Polski A, która w tym czasie rozegra dwa sparingi ze Szwedkami, otrzymało siedem zawodniczek MKS Perła: Magda Balsam, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Dagmara Nocuń, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak i Joanna Szarawaga. Oprócz nich powołane do reprezentacji Polski B zostały także Aleksandra Olek, Paulina Wdowiak i Dominika Więckowska.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS Perła Lublin 28:24 (14:13)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Wiertelak 4, Kucharska 3, Koprowska 3, Despodovska 3, Tomczyk 2, Janas 1, Ważna 1, Ivanović 1, Buklarewicz, Michalak, Wicik, Kuriata. Kary: 8 min. Trener: Edyta Majdzińska.

MKS Perła: Razum, Gawlik – Anastacio 8, Gęga 4, Rosiak 4, Szarawaga 2, Królikowska 2, Nosek 2, Balsam 1, Tatar, Gadzina. Kary: 14 min. Trener: Kim Rasmussen.

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski.