Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Pięć goli, czerwona kartka i dwa karne. Motor przegrał po emocjonującym meczu ze Śląskiem - Zdjęcie główne

Po przymusowej przerwie Motor wrócił na boiska ligowe. I po ciekawym meczu przegrał ze Śląskiem II | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Trzecia domowa porażka Motoru w tym sezonie eWinner 2. Ligi. W sobotę podopieczni trenera Marka Saganowskiego ulegli Śląskowi II 2:3. Emocji nie brakowało. Gospodarze ambitnie gonili rywali, ale to wrocławianie wyjeżdżają z Lublina z trzema punktami.

W Wielką Sobotę Motor wrócił do rywalizacji po ponad dwutygodniowej przerwie spowodowanej wykryciem w ekipie z Lublina dziesięciu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Żółto-biało-niebiescy mierzyli się z drużyną będącą w rytmie meczowym, która w poprzedniej serii gier pokonała 3:0 Wigry Suwałki.

Już w 19 minucie gry wynik otworzył Adrian Łyszczarz, który trafił dla rezerw Śląska bezpośrednio z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Szymon Krocz, który skutecznie strzelał głową po dośrodkowaniu od Przemysława Bargiela.

W przerwie trener Marek Saganowski dokonał dwóch zmian - boisko opuścili Szymon Rak i Kamil Kumoch, ich miejsce zajęli Paweł Moskwik i Krzysztof Ropski. Pięć minut po rozpoczęciu gry na murawie zameldował się Dominik Kunca, który wszedł za Daniela Świderskiego. I to właśnie Kunca strzelił gola kontatkowego - w 55 minucie wykorzystał rzut karny.

Goście szybko jednak wybili "Motorowcom" nadzieje na dobry wynik. W 58 minucie trzecią bramkę dla wrocławian zdobył Krocz, wykorzystując sytuację sam na sam z Sebastianem Madejskim po podaniu od Łyszczarza.

W 80 minucie powinno być 4:2 dla Śląska II, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Bergier. Jego strzał obronił Madejski. W końcówce żółto-biało-niebiescy po raz kolejny złapali kontakt. Ropski pokonał bramkarza rywali uderzeniem głową. Za chwilę z boiska z czerwoną kartką wyleciał Patryk Caliński i Motor grał w przewadze. Na więcej gospodarzom zabrakło już jednak czasu.

Motor przegrał na Arenie Lublin ze Śląskiem II Wrocław 2:3 i była to trzecia domowa porażka lublinian w tym sezonie eWinner 2. Ligi. W środę, 7 kwietnia, "Motorowcy" zagrają u siebie ze Skrą Częstochowa. Start meczu o godz. 17.

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:3 (0:2)

Bramki: Kunca 55' (k), Ropski 90' - Łyszczarz 19', Krocz 43', 58'.

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Bogacz (78' Kusiński), Duda (78' Ceglarz), Kumoch (46' Ropski), Pakulski, Rak (46' Moskwik), Wójcik, Świderski (51' Kunca).

Śląsk II: Budzyński – Caliński, Celeban (16' Bargiel), Wypart, Boruń, Bukowski (73' Młynarczyk), Pałaszewski, Maćkowiak (73' Maruszak), Krocz (89' Fediuk), Łyszczarz, Bergier (89' Michalski).

Żółte kartki: Duda, M. Król - Caliński x2, Pałaszewski, Boruń, Maćkowiak.

Czerwona kartka: Caliński 90' (za dwie żółte).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).