Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin

Pewny triumf mistrzyń Polski. MKS Perła wyraźnie lepszy od Młyny Stoisław Koszalin - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin

Sport Różnicą sześciu bramek piłkarki ręczne MKS-u Perła pokonały we wtorek w zaległym meczu 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet Młyny Stoisław. Podopieczne trenera Kima Rasmussena kontrolowały przebieg tej rywalizacji.

W pierwszym meczu obu ekip w tym sezonie lepszy był zespół z Koszalina. Dlatego Weronika Gawlik i spółka chciały za wszelką cenę wygrać wtorkowe starcie.

Już po kilku minutach rywalizacji biało-zielone wypracowały sobie przewagę. Przyjezdne nie były w stanie na to skutecznie odpowiedzieć, w czym zasługa m.in. dobrze dysponowanej defensywy mistrzyń Polski. W efekcie po pierwszej połowie było 15:8 dla gospodyń.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie - nadal ekipa Kima Rasmussena nie pozwalała przeciwniczkom zbliżyć się na tyle, by lublinianki mogły czuć się zagrożone. Koszaliniankom udało się ostatecznie odrobić tylko jedną bramkę w bilansie strat. Cały mecz MKS Perła wygrał 24:18.

Po 12. meczach biało-zielone mają 24 punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Do liderującego Zagłębia Lubin tracą siedem oczek. W najbliższą sobotę, 30 stycznia, lublinianki zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Początek spotkania o godz. 13.

MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 24:18 (15:8)
MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Gęga 4, Rosiak 4, Malović 3, Gadzina 3, Królikowska 2, Nocuń 2, Nosek 2, Olek 1, Balsam 1, Więckowska 1, Tatar, Anastacio, Kary: 6 min. Trener: Kim Rasmussen.
Młyny Stoisław: Krebs, Filończuk – Smolinh 5, Haric 4, Rycharska 4, Zagrajek 3, Mączka 1, Kowalik 1, Borysławska, Volovnyk, Andriichuk. Kary: 2 min. Trener: Waldemar Szafulski.
Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas.