Motor zremisował z wiceliderem. Lublinianie przywieźli punkt z Polkowic

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor zremisował z wiceliderem. Lublinianie przywieźli punkt z Polkowic - Zdjęcie główne

Daniel Świderski zdobył pięć bramek w swoich ostatnich pięciu meczach | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Gol Daniela Świderskiego pozwolił żółto-biało-niebieskim zremisować na trudnym terenie w Polkowicach. Piłkarze Motoru przywieźli z województwa dolnośląskiego jeden punkt.

Faworytem sobotniego meczu w Polkowicach byli gospodarze, czyli wicelider 2. Ligi. Piłkarze Górnika w dziesięciu spotkaniach poprzedzających starcie z Motorem zanotowali aż dziewięć zwycięstw. Lublinianie jechali z kolei na Dolny Śląsk m.in. w celu podreperowania bilansu meczów wyjazdowych - w ostatnich czterech delegacjach ponieśli trzy porażki.

Pierwsza połowa należała do Górnika, który dominował na boisku i miał więcej do powiedzenia w ofensywie. Gospodarze przełożyli to na dorobek bramkowy, bo w 25 minucie na listę strzelców wpisał się Ernest Terpiłowski, wykorzystując dośrodkowanie z boku boiska. W tym momencie powinno być już 2:0 dla polkowiczan, bo w 15 minucie miejscowi wykonywali rzut karny. Ze strzałem Macieja Kowalskiego-Haberka poradził sobie jednak Sebastian Madejski.

Druga część spotkania miała już zupełnie inny obraz. "Motorowcy" wzięli się w garść i to oni przejęli inicjatywę. Taka postawa przyniosła efekt w 71 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Kamila Kumocha do siatki Górnika trafił Daniel Świderski, który zdobył swoją szóstą bramkę w bieżącym sezonie.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, to cenny punkt dla Motoru. Po 16. spotkaniach podopieczni trenera Mirosława Hajdy mają na koncie 21 punktów. 12 grudnia, w najbliższą sobotę, podejmą na Arenie Lublin Pogoń Siedlce. Początek meczu o godz. 13. Dla żółto-biało-niebieskich będzie to ostatnie spotkanie w 2020 roku.

Górnik Polkowice – Motor Lublin 1:1 (1:0)
Bramki: Terpiłowski 25' – Świderski 71'.
Górnik: Szymański – Fryzowicz (89' Radziemski), Kowalski-Haberek, Magdziak, Azikiewicz, Terpiłowski (60' Sobków), Karmelita (60' Danilczyk), Wacławczyk, Baranowski (70' Borkowski), Piątkowski, Szuszkiewicz (70' Baszak).
Motor: Madejski – M. Król, Cichocki, Wawszczyk, Michota, Ceglarz (76' Nowak), Duda, Kumoch (83' Rak), R. Król, Wójcik (83' Darmochwał), Świderski (82' Ropski).
Żółte kartki: Baranowski, Karmelita, Terpiłowski, Magdziak, Sobków – Madejski, Wójcik, Cichocki.
Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).