Motor przegrał pierwszy mecz w 2021 roku. Lublinianie nie dali rady Wiśle Płock

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor przegrał pierwszy mecz w 2021 roku. Lublinianie nie dali rady Wiśle Płock - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin

Sport Od przegranej z rywalem z PKO Ekstraklasy serię sparingów przed rundą wiosenną zaczęli podopieczni Marka Saganowskiego. Piłkarze Motoru ulegli w środę w Siedlcach Wiśle Płock 1:2. Gola dla żółto-biało-niebieskich strzelił Krzysztof Ropski.

Dla "Motorowców" był to pierwszy sprawdzian pod wodzą trenera Marka Saganowskiego oraz pierwszy z serii ośmiu sparingów zaplanowanych w zimowym okresie przygotowawczym przed startem piłkarskiej wiosny w 2. Lidze. Wisła Płock z kolei rozgrywała z Motorem swój drugi, z trzech zaplanowanych, mecz kontrolny. PKO Ekstraklasa startuje już na przełomie stycznia i lutego.

W pierwszej jedenastce żółto-biało-niebieskich w środowym meczu rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Siedlcach znalazło się sporo pierwszoplanowych zawodników, m.in. Sebastian Madejski, Rafał Grodzicki czy Tomasz Swędrowski. Było też kilku zawodników testowanych. Spotkanie rozgrywano w trzech częściach - 45 minut i dwa razy po 30.

Wynik otworzyli płocczanie, w 30 minucie trafił Cilian Sheridan. Lublinianie odpowiedzieli tuż po przerwie skutecznym uderzeniem Krzysztofa Ropskiego. O wygranej Wisły zadecydował gol z 67 minuty autorstwa Milana Obradovicia.

Kolejny sparing Motor rozegra z Wólczanką Wólka Pełkińska. Spotkanie odbędzie się w Lublinie 23 stycznia (sobota).

Motor Lublin - Wisła Płock 1:2 (0:1)

Bramki: Ropski 49' - Sheridan 30', Obradović 67'.

Motor Lublin: (I tercja) Madejski - Król, Cichocki, Grodzicki, zaw. testowany, Duda, Swędrowski, Król, Rak, Kunca (Wójcik), Świderski. (II tercja) Kiełpin - Michota, Janiszek, Wawszczyk, Bogacz, Kumoch, zaw. testowany, zaw. testowany, Wójcik (zaw. testowany), Ceglarz, Ropski. (III tercja) Kalinowski - Michota, Janiszek, Bogacz, Nowak, Darmochwał, zaw. testowany, zaw. testowany  Knap), Jagodziński, zaw. testowany, Ropski (Śledź).

Wisła Płock: Gradecki (46' Wrąbel, 95' Zapytowski) - Zbozień (76' Pawlak), Rodríguez (76' Sielewski), Michalski (76' Czajka), Obradović (76' García) - Gjertsen (76' Rogoziński), Witek (76' Rasak), Adamczyk (46' Pyrdoł), Merebaszwili (76' Kocyła) - Lewandowski (46' Gerbowski), Sheridan (76' Cabrera).