Hit z udziałem Motoru Lublin bez zwycięzcy, ale z czterema golami (WIDEO, ZDJĘCIA)

Sport Motor Lublin zremisował 2:2 z Arką Gdynia w hicie 27. kolejki Fortuna 1. Ligi. Drużyna Mateusza Stolarskiego zagrała znakomicie w pierwszej części spotkania, ale nie utrzymała wypracowanej przewagi. Wynik oznacza, że lubelski zespół pozostał na piątym miejscu w ligowej tabeli.

Do piątkowego spotkania oba zespoły przystępowały w świetnych humorach. Motor Lublin w poprzedniej kolejce w świetnym stylu ograł Wisłę Kraków, czym przełamał czteromeczową serię bez zwycięstwa, a Arka Gdynia miała za sobą dwa zwycięstwa i była liderem ligowej tabeli. Drużyna trenera Mateusza Stolarskiego zajmowała piątą lokatę i do rywali traciła siedem punktów.

Początek meczu był dla Motoru niemal wymarzony. Piłkarze Mateusza Stolarskiego weszli w grę na dużej intensywności, czego efektem były niezłe akcje skrzydłami oraz groźny strzał Bartosza Wolskiego obok bramki. Pomocnik pierwszej szansy nie wykorzystał, ale już w siódmej minucie gry otrzymał kapitalne podania za linię obrony rywali od Marcela Gąsiora. Wolski wpadł w pole karne i bardzo pewnym strzałem prawą nogą w okolice bliższego słupka dał Motorowi prowadzenie 1:0.

Niestety dla miejscowych kibiców taki wynik nie utrzymał się zbyt długo, bo gol obudził nieco niemrawą Arkę. Goście już w 13. minucie zdołali wyrównać na 1:1 po mocnym uderzeniu Karola Czubaka z prawej strony pola karnego.

Po golach sytuacja na boisku była dość wyrównana. Gdynianie długo rozgrywali piłkę i sporadycznie pojawiali się w okolicach pola karnego gospodarzy. Żółto-biało-niebiescy starali się wykorzystywać kontrataki, a po jednym z nich w 27. minucie gry znów groźnie strzelał Wolski, ale tym razem bramkarz rywali był czujny. Już dwie minuty później po dośrodkowaniu w polu karnym przeciwników padł Michał Król, którego uderzył Dawid Gojny. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan Motoru Piotr Ceglarz, a wynik wskazywał już 2:1. Do przerwy Arka próbowała jeszcze wyrównać i tworzyła groźne sytuacje. Dobrze dysponowany był jednak Kacper Rosa, który zatrzymywał strzały, dzięki czemu lubelskiej drużynie udało się utrzymać wynik.

Po zmianie stron oba zespoły nieco zwolniły tempo, a gra toczyła się w środku pola. Sporadyczne wypady pod obie bramki kończyły się głównie niegroźnymi strzałami lub nieudanymi ostatnimi podaniami. Arka znalazła jednak sposób na przełamanie szczelnej defensywy lublinian. W 63. minucie gry bez przygotowania z dystansu huknął Hubert Adamczyk. Piłka tylko przeleciała obok bezradnego Kacpra Rosy, po czym wpadła wprost w okienko bramki i było 2:2. "Arkowcy" chcieli pójść za ciosem i już trzy minuty później stworzyli groźną szansę, ale tym razem nad bramką uderzał Czubak.

Po stracie gola Motor nie był w stanie przejąć inicjatywy i dalej rywale byli częściej przy piłce. Pierwszą groźną sytuację obejrzeliśmy dopiero w 83. minucie, kiedy z rzutu wolnego nad bramką uderzał Wolski. W kolejnych minutach wciąż dominowali goście, ale lublinianie też mieli swoje szanse. Jedną z nich było bezpośrednie uderzenie Ceglarza z rzutu rożnego, które sparował bramkarz. Do końca gry nie wydarzyło się zbyt wiele i utrzymał się remis 2:2.

"Motorowcy" dopisali jeden punkt do ligowej tabeli i z 45 "oczkami" zajmuje piąte miejsce. Do pierwszej Arki wciąż traci siedem punktów. Kolejny mecz zawodnicy Motoru rozegrają w niedzielę 21 kwietnia przeciwko Miedzi Legnica. Z kolei na Arenie Lublin następnym gościem będzie Chrobry Głogów (25.04 g. 18:00)

Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2 (2:1)

Bramki: Wolski 7', Ceglarz 31' (rzut karny) - Czubak 13', Adamczyk 62'

Lublin: Rosa - Stolarski (Lis 65'), Najemski (Rudol 68'), Kruk, Palacz, Gąsior (Scalet 65'), Wolski, Wełniak (Wojtkowski 68'), M. Król (Rybicki 80'), Ceglarz, Mraz

Gdynia: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny, Gol, Milewski (Adamczyk 22'), Kobacki (Hafez 90'), Sidibe (Gaprindashvili 68'), Skóra (Lipkowski 68'), Czubak

Żółte kartki: Gojny, Adamczyk, Lipkowski, Dobrotka

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 11 667