Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor Lublin zremisował z Pogonią Siedlce. Przegrywali już 0:3, ale zdołali dogonić rywali - Zdjęcie główne

Lublinianie zanotowali 14. remis w tym sezonie. Motor dzieli się punktami najczęściej w eWinner 2. Lidze | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Jeszcze w 57. minucie niedzielnego spotkania w Siedlcach było 3:0 dla gospodarzy. "Motorowcy" rzucili się jednak do odrabiania strat i dopięli swego.

W 37. kolejce eWinner 2. Ligi żółto-biało-niebiescy pojechali do Siedlec na starcie z Pogonią. W niedzielny mecz lepiej weszli gospodarze.

Już w 10. minucie prowadzenie Pogoni dał Marcin Kozłowski II. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, a tuż po niej siedlczanie podwyższyli na 2:0 za sprawą trafienia Krzysztofa Danielewicza, w przeszłości gracza m.in. Górnika Łęczna. Za chwilę gospodarze zdobyli trzecią bramkę, a na listę strzelców wpisał się Oskar Sewerzyński.

Kiedy wydawało się, że "Motorowcy" wrócą do domu z wyraźną porażką, lublinianie wywalczyli rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Tomasz Swędrowski i nie pomylił się, dając gościom nadzieję, na to, że w tym meczu można jeszcze coś wywalczyć.

To było w 57. minucie, a w 65. minucie Swędrowski stanął przed kolejną szansą na gola z jedenastki. I znowu zawodnik Motoru okazał się skutecznym egzekutorem. Ta bramka dała lublinianom kontakt z Pogonią.

Podopieczni trenera Marka Saganowskiego poszli za ciosem i dopięli swego na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Na 3:3 wyrównał Krzysztof Ropski.

Na tym strzelanie w Siedlcach się zakończyło. Motor wrócił z dalekiej podróży. Można krytykować żółto-biało-niebieskich za stratę trzech goli w meczu z Pogonią, ale jednocześnie należy pochwalić za odrobienie trzybramkowej straty w 18 minut.

Po niedzielnym spotkaniu "Motorowcy" mają 47 punktów. A to oznacza brak nawet matematycznych szans na zajęcie szóstego miejsca gwarantującego udział w barażach o awans. Do końca sezonu Motorowi został jeden mecz. W sobotę, 12 czerwca, żółto-biało-niebiescy podejmą na Arenie Lublin Olimpię Grudziądz. Poczkątek o godz. 12.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 3:3 (1:0)
Bramki: Kozłowski II 10', Danielewicz 47', Sewerzyński 54' – Swędrowski 57' (k), 65' (k), Ropski 75'.
Pogoń: Klebaniuk – Kołoczek, Tadrowski (46' Brodziński), Repka, Miś (63' Olszewski), Przybecki, Sewerzyński (80' Burkhardt) Danielewicz, Kozłowski II (80' Leszczuk), Baidoo, Górski.
Motor: Kiełpin – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Moskwie, Wójcik, Swędrowski, Kumoch (66' Jagodziński), Sobstyl (56' Duda), Ceglarz, Świderski (66' Ropski).
Żółte kartki: Tadrowski, Kołoczek, Danielewicz, Olszewski, Burkhardt – Ceglarz, Swędrowski, Duda.
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).