Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor Lublin zremisował z Chojniczanką Chojnice. Przegrywali, wyszli na prowadzenie, a na koniec je stracili - Zdjęcie główne

Żółto-biało-niebiescy w środę zremisowali po raz 11. w tym sezonie | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Sporo emocji było w środowym meczu rywalizującego w eWinner 2. Lidze Motoru, w którym żółto-biało-niebiescy podejmowali na Arenie Lublin Chojniczankę Chojnice. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Do starcia z Chojniczanką podopieczni trenera Marka Saganowskiego pochodzili podbudowani wyjazdową wygraną 1:0 z Bytovią Bytów. Chojniczanka była faworytem - przyjeżdżała do Lublina jako trzecia ekipa w tabeli, a w trzech meczach poprzedzających ten na Arenie wywalczyła siedem punktów.

W 29. minucie gry było blisko straty gola przez "Motorowców", ale piłka po strzale jednego z gości trafiła w poprzeczkę bramki Sebastiana Madejskiego. Kilka minut później przyjezdni byli już skuteczniejsi - płaskim strzałem bramkarza Motoru pokonał Adam Ryczkowski.

Gospodarze wyrównali niedługo po przerwie. Tomasz Swędrowski został sfaulowany w polu karnym Chojniczanki, a jedenastkę wykorzystał Rafał Król. Za chwilę lublinianie mogli prowadzić, bo groźnie na bramkę rywali uderzał Ariel Wawszczyk. Trafił w jednak poprzeczkę. W 57. minucie Motor dopiął swego - Swędrowski popisał się skutecznym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Chojniczanka zdołała odpowiedzieć. W 65. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Ryczkowski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Goście mieli jeszcze okazje do tego, by wyjść na prowadzenie, ale nie trafiali w bramkę Motoru.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Po 28. spotkaniach Motor ma na koncie 35 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli. W niedzielę, 2 maja, zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Początek rywalizacji o godz. 13.

Motor Lublin – Chojniczanka Chojnice 2:2 (0:1)
Bramki: R. Król 53' (k), Swędrowski 57' – Ryczkowski 35', 65'.
Motor: Madejski – Wójcik (80' Pakulski), Grodzicki, Cichocki (74' Ceglarz), Wawszczyk, Moskwik, Rak, Swędrowski, Bednarczyk (46' M. Król), R. Król, Świderski.
Chojniczanka: Sokół – Czajkowski, Grolik, Bartosiak, Mudra, Klichowicz (75' Napołow), Ziętarski, Kona, Mikołajczak (74' Rakowski), Ryczkowski, Skrzypczak (84' Nowak).
Żółte kartki:Swędrowski – Czajkowski.
Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).