Motor Lublin wygrał z Olimpią Grudziądz. Siedem bramek na pożegnanie z sezonem

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Archiwum

Motor Lublin wygrał z Olimpią Grudziądz. Siedem bramek na pożegnanie z sezonem - Zdjęcie główne

Dwanaście zwycięstw odnieśli w zakończonym właśnie sezonie piłkarze Motoru Lublin, z czego osiem na Arenie Lublin | foto Motor Lublin/Archiwum

Sport Wynikiem 5:2 na korzyść piłkarzy drugoligowego Motoru zakończył się sobotni mecz ostatniej kolejki sezonu. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Marka Saganowskiego zajęli dziewiąte miejsce w eWinner 2. Lidze.

W sobotę, w ramach ostatniej - 36. kolejki eWinner 2. Ligi, na Arenie Lublin Motor podjął walczącą o utrzymanie Olimpię. Grudziądzanie mogli zapewnić sobie utrzymanie, gdyby ograli lublinian. Ci już wcześniej stracili szansę na zajęcie miejsca w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi. Chcieli jednak z pewnością godnie pożegnać się ze swoimi kibicami.

Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy po trafieniu Tomasza Swędrowskiego, który strzelił Olimpii gola do szatni. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 zaraz po zmianie stron. W 55. minucie Jose Embalo zaliczył trafienie kontaktowe dla grudziądzan, ale kilkanaście minut później defensywę gości spotkała katastrofa.

Olimpia straciła trzy bramki w przeciągu sześciu minut, z czego dwie były... samobójcze. Na listę strzelców wpisał się też Filip Wójcik. Lublinianie prowadzili już wówczas 5:1. W końcówce pozwolili jeszcze przyjezdnym na nieznaczne zmniejszenie strat za sprawą gola Jakuba Nawrockiego, ale i tak odnieśli okazałe zwycięstwo.

Motor pokonał Olimpię, która po tym meczu zakończyła sezon na 17. miejscu w tabeli i spadła do 3. Ligi. Żółto-biało-niebiescy zajęli dziewiątą lokatę. Do strefy barażowej i przepustek do walki o awans do Fortuna 1. Ligi zabrakło im dwóch punktów.

Motor Lublin - Olimpia Grudziądz 5:2 (1:0)
Bramki: Swędrowski 45', 46' , Obst 66' (s), Wójcik 68', Witasik 72' (s) - Embalo 55', Nawrocki 87'.
Motor: Kiełpin - M. Król, Grodzicki (76' Zbiciak), Wawszczyk, Moskwik, Swędrowski (52' Duda), Kumoch (60' Sobstyl), R. Król, Wójcik, Ceglarz (76' Jagodziński), Ropski (60' Świderski).
Olimpia: Sujecki – Widejko, Witasik, Obst (76' Mnacakanyan), Ciechanowski, Graczyk, Gulczyński (70' Płatek), Gabor, Zawada (70' Kalenik), Mariano (61' Romero), Embalo (76' Nawrocki).
Żółte kartki: Moskwik, Sobstyl, M. Król - Witasik.
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).
Widzów: 2201.