Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor Lublin rozczarował. Uległ Olimpii, która wygrała pierwszy domowy mecz w sezonie  - Zdjęcie główne

Nie tak start ligowego grania w 2021 roku wyobrażali sobie "Motorowcy" | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport W debiucie Marka Saganowskiego w roli szkoleniowca Motoru lublinianie przegrali w Grudziądzu 0:1. Żółto-biało-niebiescy rozczarowali, tymczasem Olimpia wygrała pierwszy mecz w sezonie na swoim terenie.

Bez Daniela Świderskiego w składzie, który był najlepszym strzelcem Motoru jesienią, wyszli na boisko w sobotę żółto-biało-niebiescy. W jego miejsce trener Marek Saganowski zdecydował się desygnować do gry Krzysztofa Ropskiego. Dla szkoleniowca lublinian był to jednocześnie oficjalny debiut w roli trenera Motoru, jak i jakiejkolwiek seniorskiej drużyny. Faworytem rywalizacji wydawali się goście - Olimpia po fatalnej grze w 2020 roku przeszła rewolucję kadrową i była wielką niewiadomą.

W pierwszej połowie goli nie było. Najgroźniejszy pod bramką rywali w ekipie żółto-biało-niebieskich był Tomasz Swędrowski, ale albo trafiał w bramkarza Olimpii, albo nie trafiał w bramkę. Ekipa z Grudziądza nie odpowiedziała żadną klarowną sytuacją bramkową.

Od początku drugiej części podopieczni Marka Saganowskiego naciskali, ale nie potrafili zaskoczyć obrony rywali. Tymczasem mogli zostać skarceni w 65 minucie, gdy Jose Embalo z bliska uderzał na bramkę Motoru. Na posterunku był jednak Sebastian Madejski. Portugalczyk grający w barwach Olimpii dopiął swego w 77 minucie, gdy oddał skuteczny strzał z pola karnego lublinian.

W końcówce lublinianie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale Świderski nie trafił z ostrego kąta. Olimpia dosyć niespodziewanie wygrała w sobotę 1:0 i zdobyła niezwykle cenne trzy punkty w kontekście swojej walki o utrzymanie. Było to pierwsze domowe zwycięstwo grudziądzan w tym sezonie. Motor natomiast rozczarował.

W następnej kolejce, 6 marca (sobota), "Motorowcy" zagrają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Początek meczu o godz. 12.

Olimpia Grudziądz - Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Embalo 77'.
Olimpia: Sujecki – Widejko (77' Tadlaoui), Embalo, Popalzay (60' Graczyk), Jarosz, Gulczyński, Płatek (67' Gabor), Ciechanowski, Obst, Witasik, Zawada (60' Leszczyński).
Motor: Madejski – Bogacz, Swędrowski, Duda (83' Pakulski), Ropski (67' Świderski), Król, Moskwik (83' Jagodziński), Cichocki, Wójcik (67' Ceglarz), Król, Grodzicki
Żółte kartki: Smółka (trener), Widejko, Witasik - Grodzicki, Swędrowski.
Sędziował: Ewa Augustyn (Gdańsk).