Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin

MKS Perła Lublin przegrał z Zagłębiem Lubin. Mistrzynie z poprzedniego sezonu na najniższym stopniu podium - Zdjęcie główne

Zagłębie wygrało w hali Globus wyraźnie, czym przypieczętowało świetny sezon | foto MKS Perła Lublin

Sport Symbolicznie zakończył się sezon 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. Mistrzynie Polski z poprzedniego sezonu - MKS Perła, przegrały w ostatnim meczu rozgrywek z Zagłębiem Lubin, nowymi mistrzyniami kraju.

Biało-zielone w niedzielę walczyły o utrzymanie drugiego miejsca w tabeli na koniec sezonu. O srebro rywalizowały z KPR Gminy Kobierzyce. Zadanie miały jednak arcytrudne, bo do hali Globus przyjeżdżało Zagłębie, nowy mistrz i aktualnie najlepsza drużyna w kraju.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była wyrównana. Gra toczyła się głównie na zasadzie bramka za bramkę, żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć. W drużynie gospodyń skuteczna była Magda Balsam, autorka pięciu bramek. Na przerwę z prowadzeniem 12:11 schodziły lubinianki.

Podopieczne trener Moniki Marzec zaliczyły jednak fatalny początek drugiej połowy. Zagłębie zaczęło od serii czterech trafień, co ustawiło już rywalizację do końca. Zagłębie wypracowało dużą przewagę, która po wyrównanej końcówce dała mu zwycięstwo 30:20 na terenie największego ligowego rywala.

W efekcie niedzielnej porażki MKS Lublin zakończył sezon na najniższym stopniu podium.

MKS Perła Lublin – MKS Zagłębie Lubin 20:30 (11:12)
MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Balsam 6, Anastacio 4, Rosiak 4, Nocuń 3, Nosek 3, Szarawaga, Więckowska, Gęga, Królikowska, Gadzina, Achuk. Kary: 6 min. Trener: Monika Marzec.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Świerżewska 8, Galińska 5, Zawistowska 4, Matieli 4, Górna 3, Kochaniak 2, Milojević 2, Grzyb 1. Kary: 8 min. Trener: Bożena Karkut.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota.