Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/Archiwum

MKS Perła Lublin przegrał w Piotrkowie Trybunalskim. Mistrzynie Polski walczyły ambitnie, ale wracają na tarczy - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin/Archiwum

Sport Po zaciętym meczu z czwartą w tabeli PGNiG Superligi Kobiet Piotrcovią piłkarki ręczne MKS-u Perła musiały w sobotę przełknąć gorycz ósmej porażki w tym sezonie.

Spotkanie było niezwykle wyrównane, choć inicjatywa zazwyczaj była po stronie gospodyń. Te wygrały pierwszą połowę 12:10. W drugiej części żaden z zespołów nie odpuszczał i gra toczyła się na zasadzie bramka za bramkę. Biało-zielonym udało się nawet wyjść na prowadzenie na dziesięć minut przed końcem. W końcówce nieco skuteczniejsze okazały się szczypiornistki Piotrcovii, które wygrały 27:26.

Dla MKS-u Perła była to ósma porażka w sezonie. Po 24. meczach mistrzynie Polski mają 48 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Kolejny mecz w najbliższy piątek, 7 maja. Podopieczne trener Moniki Marzec zagrają u siebie z KPR Gminy Kobierzyce. Start o godz. 17.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 27:26 (12:10)
Piotrcovia: Sarnecka – Roszak 10, Więckowska 5, Płomińska 4, Drażyk 2, Szynkaruk 2, Charzyńska 1, Oreszczuk 1, Zaleśny 1, Klonowska 1, Sobecka, Senderkiewicz, Abramowicz. Kary: 10 min. Trener: Krzysztof Przybylski.
MKS Perła: Gawlik – Achruk 6, Balsam 6, Rosiak 4, Tatar 2, Szarawaga 2, Gadzina 2, Więckowska 1, Anastacio 1, Nosek 1, Nocuń 1, Królikowska. Kary: 14 min. Trener: Monika Marzec.
Sędziowali:Michał Fabryczny, Jakub Rawicki.
Czerwone kartki: Romana Roszak.