Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin

MKS Perła Lublin lepszy od Ruchu Chorzów. Mistrzynie Polski miały problemy z outsiderem - Zdjęcie główne

Mistrzynie Polski wygrały 16. mecz w tym sezonie | foto MKS Perła Lublin

Sport Do przerwy było 13:13, ale ostatecznie faworytki wywiązały się ze swojego obowiązki. Piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin pokonały w środę we własnej hali ostatni w tabeli Ruch Chorzów.

Spotkanie było rozgrywane w ramach zaległej 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Oczywistymi faworytkami środowej konfrontacji w hali Globus były szczypiornistki MKS-u Perła.

Rezultat widniejący na tablicy wyników po pierwszej połowie spotkania wskazywał jednak, że ten mecz to dla biało-zielonych trudna przeprawa. Piłkarki ręczne z Górnego Śląska postawiły bardzo trudne warunki gospodyniom. Nie pozwalały im na odkoczenie, co najwyżej lublinianki prowadziły różnicą trzech trafień. Ruch potrafił jednak za każdym razem przed przerwą odrabiać straty. W połowie meczu było 13:13.

Dopiero po zmianie stron lubliniankom udało się wypracować nieco bezpieczniejszą przewagę. Choć przyjezdne cały czas ambitnie walczyły o zminimalizowanie strat. Ostatecznie jednak Magda Balsam i spółka utrzymały prowadzenie, wygrywając 28:24.

Po 23. meczach MKS Perła ma na koncie 48 punktów. W kolejnym spotkaniu lublinianki zagrają na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Mecz w sobotę, 1 maja, o godz. 16.30.

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 28:24 (13:13)
MKS Perła: Wdowiak, Gawlik, Razum – Balsam 6, Rosiak 4, Anastacio 3, Achruk 3, Królikowska 2, Tatar 2, Nocuń 2, Nosek 2, Gadzina 2, Więckowska 1. Kary: 14 min. Trener: Monika Marzec.
KPR Ruch: Chojnacka, Gryczewska – Jasinowska 7, Wilczek 6, Kolonko 3, Doktorczyk 2, Sójka 2, Stokowiec 2, Polańska 1, Jaroszewska 1. Kary: 8 min. Trener: Vit Teleky.
Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka.
Czerwone kartki: Magda Balsam (57. min.).