MKS Perła awansował bez kwalifikacji. Lublinianki w fazie grupowej Ligi Europejskiej

Lublinianki zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Start tej fazy rozgrywek w styczniu 2021 roku | foto DSM/Archiwum

sport W listopadzie mistrzynie Polski miały zmierzyć się z norweskim Byasen Handball Elite w meczach 3. rundy kwalifikacji do EHF European League. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa mecze zostały odwołane, a lublinianki awansowały do fazy grupowej.

oprac. dsm

Opublikowano: 29 października 2020 12:36 | Aktualizacja: 29 października 2020 12:36

Spotkania 3. rundy kwalifikacji były zaplanowane na 14/15 i 21/22 listopada. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podjęła jednak decyzję o ich odwołaniu.

 

- Po wielu wysiłkach organizacyjnych ze wszystkich stron stawało się coraz bardziej oczywiste, że restrykcje władz Norwegii, związane z pandemią koronawirusa COVID-19, bardzo utrudnią zorganizowanie tych meczów zarówno drużynie Byasen, jak i MKS. Kluby, wspólnie z EHF, zdecydowały ostatecznie o odwołaniu tych meczów, ponieważ zorganizowanie ich nie było możliwe w danych okolicznościach. W związku z tym drużyna MKS Perła Lublin zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF – cytują pismo od EHF przedstawiciele klubu z Lublina.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w MKS Perła. Odwołane mecze z Piotrcovią i Zagłębiem

 

Podopieczne trenera Kima Rasmussena awansowały do fazy grupowej turnieju bez kwalifikacji. Ten etap rozgrywek startuje 9 stycznia 2021 roku.

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.