Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

LUK Politechnika Lublin wygrała z BBTS-em Bielsko Biała. Pierwszy mecz finału ligi dla żółto-czarnych - Zdjęcie główne

Lublinianie prowadzą 1:0 w rywalizacji do trzech wygranych | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport Stosunkowo łatwo pierwszy mecz w rywalizacji finałowej w TAURON 1. Lidze wygrali w czwartek w swojej hali lubelscy siatkarze. LUK Politechnika wygrała 3:0 z BBTS-em Bielsko Biała.

Czwartkowe spotkanie było pierwszą odsłoną finału play-off TAURON 1. Ligi, w którym o awans do Plus Ligi walczą LUK Politechnik i BBTS. Wygra ten, kto odniesie trzy zwycięstwa.

Pierwsza partia to bardzo wyrównana rywalizacja. Początkowo podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zdołali wyjść na niewielkie prowadzenie, później jednak goście doprowadzili do remisu. Na zasadzie punkt za punkt gra toczyła się niemal do samego końca. Przy wyniku 23:23 najpierw przyjezdni popełnili błąd w czasie zagrywki, a za chwilę skutecznym atakiem popisał się rozgrywający lublinian - Grzegorz Pająk.

Inaczej przebiegał set drugi, w którym gospodarze także wypracowali sobie przewagę, ale tym razem już jej nie oddali. Lublinianie cały czas pewnie utrzymywali trzy, czteropunktowe prowadzenie. W końcówce jeszcze zdołali je powiększyć i wygrali tę partię różnicą ośmiu punktów. Kropkę nad "i" atakiem postawił Paweł Rusin.

Po dwóch wygranych setach często w szeregi siatkarskich zespołów wkrada się rozluźnienie. Tu tak nie było. LUK Politechnika nadal kontrolowała to, co działo się naboisku. Choć warto zaznaczyć, że trzeci set był bardziej zacięty. BBTS potrafił doprowdzić choćby do remisu przy stanie 19:19, a później 22:22. Znowu jednak końcówka należała do gospodarzy, którzy trzeciego seta wygrali 25:23 i cały mecz 3:0.

Drugi mecz w niedzielę, 2 maja, o godz. 17. Tym razem to lublinianie pojadą na teren rywala.

LUK Politechnika Lublin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)
LUK Politechnika: Romać 15, Rusin 12, Sobala 11, Mehić 10, Stajer 7, Pająk 5, Ziobrowski, Durski, Majstorović (libero), Cabaj (libero).
BBTS: Trener: Krikun 13, Piotrowski 11, Vicentin 7, Siek 7, Macionczyk 6, Makowski 3, Hunek 1, Cedzyński 1, Gryc, Jaglarski (libero), Marek (libero).
Sędziowali: Marcin Lew, Leszek Kapłon.