Lublinianki z jednym medalem w Neapolu

sport Malwina Kopron wywalczyła srebrny medal podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Blisko miejsca na podium była także Alicja Wrona.

kuba

Opublikowano: 16 lipca 2019 10:58 | Aktualizacja: 16 lipca 2019 10:58

W Neapolu wystartowały cztery zawodniczki AZS UMCS Lublin. Wśród młociarek Kopron była jedną z faworytek, tym bardziej, że dwa lata temu podczas Uniwersjady w Tajpej to właśnie ona cieszyła się z końcowego zwycięstwa. Urodzona w Puławach zawodniczka tym razem jednak musiała zadowolić się drugim miejscem, ponieważ o 36 cm wyprzedziła ją Iryna Klymets z Ukrainy, która posłała młot na odległość 71,25 m. 

Blisko medalu w Neapolu była również Alicja Wrona, startująca w biegu na 200 m. W indywidualnych zmaganiach pobiła ona swój rekord życiowy i z czasem 24,22 s uplasowała się na 25 miejscu. Zabrakło jej jednak jednego miejsca i 0,04 s, żeby zakwalifikować się do kolejnego etapu. Biegaczka AZS UMCS pobiegła także w sztafecie 4x400 m razem z koleżankami z kadry – Anną Pałys, Mariolą Karaś i Anną Dobek. W półfinale Polki były szóste (3:34,83 s), ale w finale pobiegły o blisko sekundę szybciej i otarły się o podium. Do wywalczenia brązowego medalu zabrakło im zaledwie 0,03 s.

Swoich sił w Uniwersjadzie spróbowały także dyskobolka Daria Zbawska i pływaczka Daniela Georges. Pierwsza z nich zakończyła jednak zmagania w eliminacjach, zajmując pechowe dwunaste miejsce. Do przejścia do kolejnego etapu zabrakło jej zaledwie 40 cm. Georges natomiast wystartowała na 100 i 200 m stylem dowolnym. W pierwszej konkurencji z czasem 57.14 s zajęła 23 miejsce i zakończyła swój udział w eliminacjach. Lepiej poszło jej za to na dłuższym dystansie, gdzie z 13 miejsca awansowała do półfinału, w którym była 7. w swojej serii i 14 w całej stawce.